Kandydat na prezydenta Gliwic z KO: Żona Budki proponowała mi pomoc finansową w kampanii

Grzegorz Schetyna poparł kandydaturę Adama Neumanna na prezydenta Gliwic (fot. Shutterstock/Daniel Jedzura)

Kandydat na prezydenta Gliwic popierany przez KO Adam Neumann twierdzi, że działaczka PO Katarzyna Kuczyńska-Budka, prywatnie małżonka Borysa Budki, składała mu propozycje pomocy finansowej w kampanii w zamian za stanowisko wiceprezydenta.

„Polityczna stypa Schetyny”. Kulisy spotkania czołowych polityków PO

W środowy wieczór, w modnej włoskiej restauracji w centrum Warszawy spotkała się czołówka polityków PO i osoby związane ze środowiskiem tej partii....

zobacz więcej

W rozmowie z portalem 24gliwice.pl kandydat na prezydenta Gliwic Adam Neumann zdradził zakulisowe targi polityczne. Okazuje się, że mimo poparcia, jakiego udzielił mu Grzegorz Schetyna, nie wszyscy z gliwickiego koła PO zrobili tak samo.

– Spotkałem się z kołem gliwickim PO, dyskusja trwała dwie godziny. Atmosfera była bardzo dobra. Na koniec spotkania na wniosek Katarzyny Kuczyńskiej-Budki doszło do głosowania nad moją kandydaturą. Około 25 głosów było za, cztery osoby się wstrzymały, nikt nie był przeciw. Dla mnie to jednoznaczny wyraz poparcia – opisywał w rozmowie z portalem 24gliwice.pl Neumann.

Zapytany, dlaczego Katarzyna Kuczyńska-Budka go nie poparła, wyjaśnił, że „ona chce być wiceprezydentem”. – Składała mi taką propozycję wraz ze swoim mężem. Nawet zaproponowali pisemne porozumienie z Zygmuntem Frankiewiczem i ze mną. Oferowali opłaconą przez nich pomoc w kampanii – wyjaśnił i dodał, że niczego nikomu nie chce obiecywać.

Kuczyńska-Budka zaprzecza słowom Nemanna. W oświadczeniu przekazanym portalowi 24gliwice.pl przekonuje, że „jedyną propozycją, którą składała Adamowi Neumannowi, była pomoc i współpraca w zakresie realizacji najważniejszych dla gliwiczan postulatów”.

„Sugerowanie czegoś innego, w szczególności pomocy finansowej w kampanii wyborczej, jest nieprawdą” – twierdzi Kuczyńska-Budka.

Na 5 stycznia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki wyznaczył datę wyborów prezydenckich w Gliwicach. Są konieczne, ponieważ prezydent Zygmunt Frankiewicz został senatorem.

źródło:
Zobacz więcej