Uczelnia ogłosiła konkurs na imię dla źrebaka. Zgłoś swoją propozycję

Źrebię stanęło na nogi po 30 minutach i od razu wtuliło się w matkę (fot. Twoje Info)

W stajni w Akademickim Ośrodku Jeździeckim ZUT na Osowie urodził się źrebak. Jest silny i zdrowy, zachwyca biało-brązowym umaszczeniem. Uczelnia ogłosiła konkurs na imię dla młodego ogiera. Można zgłaszać swoje pomysły.

Dziki wpadły na przedszkolny plac zabaw. Strażnicy wezwali łowczego

– W godzinach rannych dostaliśmy zgłoszenie, że na terenie przedszkola nr 160 w Poznaniu wtargnęło stado dzików. Było ich aż dwanaście. W tamtym...

zobacz więcej

Matką zwierzęcia jest ośmioletnia Milli. Klacz rasy Tinker została kupiona od prywatnego hodowcy we wrześniu. Ojciec małego ogiera jest nieznany. Poród przebiegał bez komplikacji. Źrebię stanęło na nogi po 30 minutach i od razu wtuliło się w matkę, przy której pozostanie przez najbliższe pół roku.

Akademicki Ośrodek Jeździecki ZUT ogłasza konkurs z nagrodami na imię dla młodego ogiera. Internauci mogą wpisywać swoje propozycje pod postem na profilu facebookowym AOJ ZUT. Imię musi być męskie i zaczynać na literę „M” – od imienia matki – Milli. To wymóg wynikający z przepisów hodowlanych. Propozycje można zgłaszać do 20 grudnia. Imię, które zdobędzie najwięcej polubień, wygrywa. Kierownictwo ośrodka zastrzega sobie podjęcie ostatecznej decyzji.

źródło:
Zobacz więcej