Były szef Art-B skazany za „pranie pieniędzy”

Sąd uznał winę byłego szef Art-B (fot. arch.PAP-Tomasz Gzell)

Były szef Art-B Bogusław B. został skazany na sześć lat więzienia za „pranie pieniędzy”. Wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie jest nieprawomocny.

Gąsiorowski, oskarżony w aferze Art-B, współorganizatorem „radosnego” marszu w Gdańsku

„Jednym z organizatorów radosnego Marszu Życia z okazji wybuchu II wojny światowej jest Andrzej Gąsiorowski od Art-B” – poinformował dziennikarz...

zobacz więcej

Zgodnie z aktem oskarżenia, Bogusław B. „wspólnie i w porozumieniu” z przedsiębiorcą Maciejem W. wyrządzili szkodę szwajcarskiej spółce. Były szef Art-B został skazany na sześć lat więzienia. Ma także zapłacić 10 tys. zł grzywny.

Maciej W. usłyszał wyrok czterech lat więzienia. Obaj mężczyźni mają też naprawić szkodę wyrządzoną przestępstwem. Bogusław B. ma wpłacić na rzecz szwajcarskiej spółki ponad 8 tys. euro, Maciej W. - ponad 11 mln euro.

To kolejny w ostatnim czasie wyrok dotyczący byłego szefa Art-B. Na początku października biznesmen został nieprawomocnie skazany na sześć lat więzienia za wyłudzenie 33 mln zł za pomocą piramidy finansowej.

Spółka Art-B została założona w 1989 r. przez Bogusława B. i Andrzeja G. Dwa lata później wspólnicy wyjechali do Izraela. Wystawiono za nimi listy gończe za oszustwa wobec systemu bankowego na sumę 420 mln zł. Bogusław B. został ujęty w Szwajcarii, a w 2000 r. został skazany na dziewięć lat więzienia. Wyszedł na wolność w 2004 r.

źródło:
Zobacz więcej