RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Sicarios porwali pacjenta ze szpitala. Znaleziono rozczłonkowane zwłoki [WIDEO]

Meksyk zalewa fala zbrodni (fot. YT/AM Noticias)

Do meksykańskich mediów wypłynęło szokujące nagranie, na którym grupa zamaskowanych i uzbrojonych napastników wtargnęła do jednego ze szpitali i porwała pacjenta. Rozczłonkowane zwłoki mężczyzny znaleziono później w pobliskiej miejscowości.

Strzelanina gangsterów narkotykowych z policją. 14 osób nie żyje

14 osób, w tym 4 policjantów, zginęło w sobotę w strzelaninie między policją i prawdopodobnie członkami kartelu narkotykowego w meksykańskiej...

zobacz więcej

Do incydentu doszło w szpitalu w mieście Salvatierra w stanie Guanajuato. Kilku uzbrojonych sicarios, czyli płatnych zabójców, weszło do szpitala, sterroryzowało strażnika i przedostało się do jednej z sal.

Gdy jeden z napastników trzymał strażnika na muszce, jego towarzysze wyprowadzili upatrzonego pacjenta, po czym wszyscy uciekli z budynku – relacjonuje agencja prasowa Aristegui Noticias.

Zmasakrowane zwłoki mężczyzny zostały później znalezione w sąsiedniej miejscowości. Policja wszczęła dochodzenie w sprawie zbrodni. Na razie nie wiadomo, kim byli napastnicy ani dlaczego obrali za cel tego konkretnego mężczyznę.Media wskazują, że do podobnych incydentów doszło w dwóch innych szpitalach w Juventino Rosas oraz Apaseo el Grande. Z obu porwano pacjentów, którzy zostali następnie zastrzeleni.źródło:
Zobacz więcej