RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ukradł puszkę z datkami dla hospicjum i chorego dziecka. Szuka go policja

Do zuchwałej kradzieży doszło w niedzielę podczas Biegu 5. Kopców (fot. Shutterstock/Rafal Olkis)

Policjanci poszukują złodzieja, który ukradł puszkę z datkami zebranymi podczas charytatywnego biegu w Bieruniu (Śląskie). Wykorzystał chwilę nieuwagi, zabrał pieniądze i odjechał samochodem. Według organizatorów, łupem mężczyzny mogło paść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Niewymagający włamywacz. Okradł skarbonkę dziecka i zjadł pizzę

29-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego zatrzymali policjanci z Rajczy na Śląsku. Mężczyzna włamał się do domu w Zwardoniu. Jego łupem padły…...

zobacz więcej

Do zuchwałej kradzieży doszło w niedzielę podczas Biegu 5. Kopców. Jak podali organizatorzy, pieniądze były zbierane na budowę hospicjum w Tychach oraz dla 2,5-letniego Fabiana.

Asp. szt. Katarzyna Skrzypczyk z bieruńskiej policji powiedziała, że 1 grudnia tuż po godz. 17 sprawca wykorzystał nieuwagę osoby pilnującej pieniędzy, zabrał puszkę, po czym wsiadł do ciemnego forda mondeo o odjechał. Według świadków, rejestracja samochodu zaczynała się od liter KCH (Chrzanów).

Policjanci apelują o pomoc do wszystkich osób, które mogę pomóc w ustaleniu sprawcy. Według Skrzypczyk, w przezroczystej puszce mogło być 20 tys. zł; organizatorzy informują na portalu społecznościowym o kwocie kilkudziesięciu tysięcy.

Według organizatorów biegu, sprawca kradzieży ma ok. 30 lat, 170 cm wzrostu i jest łysy. Był w szarej bluzie lub kurtce. Organizatorzy próbują ustalić, czy mają go na zdjęciach z imprezy. W samochodzie na mężczyznę czekał już kierowca; obaj odjechali w kierunku Chełma Śląskiego – napisano na profilu „Bieruń – sprawy twojego miasta” na Facebooku.

źródło:

Zobacz więcej