Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Dziki wpadły na przedszkolny plac zabaw. Strażnicy wezwali łowczego

Na terenie przedszkola znajdowało się 12 dzików (fot. Twoje Info/Jacek)

– W godzinach rannych dostaliśmy zgłoszenie, że na terenie przedszkola nr 160 w Poznaniu wtargnęło stado dzików. Było ich aż dwanaście. W tamtym czasie na terenie przedszkola bawiły się dzieci. Ani dzieciom, ani pracownikom przedszkola nic się nie stało – powiedział portalowi tvp.info rzecznik straży miejskiej Przemysław Piwecki. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Zderzenie busa z pociągiem

W miejscowości Kuleje (Śląskie) na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia busa z pociągiem. Ucierpieli w nim pracujący w Polsce Ukraińcy....

zobacz więcej

Na terenie przedszkola znajdowało się dwanaście dzików.

– Na miejsce wysłaliśmy patrole straży miejskiej, następnie powiadomiliśmy Centrum Zarządzania Kryzysowego i łowczego – powiedział portalowi tvp.info Piwecki.

Jak dodał, łowczy przepędził dziki do pobliskiego lasu. Zwierzęta dobrowolnie opuściły teren przedszkola. – To nie pierwszy raz, kiedy na terenie Poznania pojawiają się dziki. Jest to spowodowane tym, że miasto jest otoczone lasami. Samo przedszkole nr 160 znajduje się niedaleko lasu – powiedział rzecznik straży miejskiej w Poznaniu. Dodał, że z powodu tych zwierząt nikt nigdy nie ucierpiał.

– Apelujemy o dokładne przechowywanie bio-odpadów w koszach na śmieci na posesjach zlokalizowanych na terenach leśnych, ponieważ dziki często żywią się takimi resztkami. Jeśli zdarzy się, że znajdziemy się w towarzystwie tych zwierząt, należy zachować spokój, nie drażnić ich, nie robić sobie z nimi selfie – podsumował Piwecki.

źródło:
Zobacz więcej