RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Kobieta i utytułowany sportowiec”. Kto zostanie nowym ministrem?

W tym tygodniu zostanie powołany nowy minister sportu (fot. arch. PAP/Wojciech Olkuśnik)
W tym tygodniu zostanie powołany nowy minister sportu (fot. arch. PAP/Wojciech Olkuśnik)

– W tym tygodniu zostanie powołany nowy minister sportu; będzie to kobieta i utytułowany sportowiec – powiedział w Polskim Radiu szef KPRM Michał Dworczyk.

Rzecznik rządu podaje termin powołania ministra sportu

Jest prawdopodobne, że nowego ministra sportu poznamy do końca listopada – powiedział w piątek rzecznik rządu Piotr Müller.

zobacz więcej

Dworczyk był pytany w radiowej Jedynce, jak długo premier Mateusz Morawiecki pozostanie jednocześnie ministrem sportu. – Myślę, że ten czas dobiega końca – odpowiedział.

– Pan premier Morawiecki interesuje się sportem, jest zaangażowany w sport, ale w tym tygodniu zostanie powołana nowa minister sportu, która przejmie obowiązki – poinformował szef KPRM. Jak dodał, będzie to kobieta i utytułowany sportowiec.

Ministerstwo Sportu to jedyny resort, który w momencie powoływania nowego rządu Mateusza Morawieckiego, w dniu 15 listopada, nie został obsadzony nową osobą – dotychczasowy minister Witold Bańka został szefem Światowej Agencji Antydopingowej.

Formalnie na urząd ministra sportu powołany został premier Mateusz Morawiecki, ale przedstawiciele rządu podkreślali, że to tymczasowa sytuacja.

źródło:

Zobacz więcej