RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zderzenie busa z pociągiem

Do wypadku doszło w godzinach wieczornych na szlaku kolejowym między Nowymi Herbami a Pankami (fot. Twoje Info)

W miejscowości Kuleje (Śląskie) na przejeździe kolejowym doszło do zderzenia busa z pociągiem. Ucierpieli w nim pracujący w Polsce Ukraińcy. Poszkodowanym w wypadku nic nie zagraża – podała policja. Informację otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Alarm „India” na Lotnisku Chopina. „W kabinie był wyczuwalny zapach dymu”

Samolot estońskiej linii Regional Jet, który miał lecieć z Warszawy do Bukaresztu, został cofnięty podczas manewru kołowania przed startem. W...

zobacz więcej

„Według nieoficjalnych, niepotwierdzonych informacji, kierowca pojazdu mógł być pod wpływem alkoholu, a policja wysłała funkcjonariuszy do szpitala, by dopilnować na miejscu, aby nie doszło do utrudniania śledztwa” – informuje za pośrednictwem fan page na Facebooku klobucka.pl.

Do wypadku doszło w godzinach wieczornych na szlaku kolejowym między Nowymi Herbami a Pankami – w Kulejach przy ul. Długiej. W renault master, którym jechało dwóch mężczyzn, uderzył pociąg PKP Intercity relacji Przemyśl-Szczecin wiozący około 300 pasażerów.

– Mężczyźni, którzy jechali samochodem to obywatele Ukrainy. Zostali zabrani do częstochowskiego szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nikomu z pasażerów pociągu nic się nie stało – powiedział rzecznik kłobuckiej policji mł. asp. Kamil Raczyński.

Według dotychczasowych ustaleń, pociąg uderzył w samochód, gdy ten już zjeżdżał z torowiska. Największe zniszczenia są poza kabiną.

Po wypadku ruch kolejowy na tym odcinku został wstrzymany, ale wkrótce powinien zostać wznowiony. Na miejsce zostali wezwani strażacy, służby medyczne, policjanci i przedstawiciele PKP. Po wypadku kolej uruchomiła autobusową komunikację zastępczą.

źródło:
Zobacz więcej