RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Czarzasty: Pozdrawiam. Włodek od walenia wiadra i Armii Czerwonej

Czarzasty nawiązał w ten sposób do swoich niedawnych wypowiedzi (fot.PAP/Adam Warżawa)
Czarzasty nawiązał w ten sposób do swoich niedawnych wypowiedzi (fot.PAP/Adam Warżawa)

W weekend w Warszawie odbywa się Kongres Krajowy Lewicy Razem. Z tej okazji przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty wysłał pozdrowienia swoim koleżankom i kolegom, podpisując się przy tym w dość specyficzny sposób.

„Mój ojciec przez całą wojnę nie strzelał się tyle z Niemcami, co z Rosjanami”

Mój ojciec kładł się spać do łóżka, tylko oficerki obok postawił, kołnierzyk pod szyją rozpiął i pepeszkę pod głową położył. Gdy tylko usłyszał...

zobacz więcej

Działacze Razem spotkali się, by omówić zmiany w partii i przyszłość lewicy. W kongresie biorą udział także przedstawiciele SLD, Wiosny i Ruchu Sprawiedliwości Społecznej.

Nieobecny na spotkaniu Włodzimierz Czarzasty wysłał delegatom i delegatkom pozdrowienia za pośrednictwem Twittera.

„Nie muszę Wam życzyć mądrych obrad bo głupi nie jesteście, więc nie ma czego się bać. Fajnie, że ze sobą współpracujemy. Może dlatego, że my też głupi nie jesteśmy” – pozdrawiał swoich kolegów i koleżanki lider SLD. Podpisał się pod tymi słowami jako „Włodek od walenia wiadra i Armii Czerwonej”.

Polityk nawiązał w ten sposób m.in. do rozmowy z internautami, w której uczestniczyli również Adrian Zandberg i Robert Biedroń. – Włodek, czy ty wiesz co to znaczy „walić wiadro”? Bo tu było takie pytanie – zwrócił się do przewodniczącego SLD lider Wiosny. – Wiesz co, to wie Adrian. On jest inteligentny – odparł rozbawiony Czarzasty.

Chwilę potem politycy dyskutowali o legalizacji marihuany. W slangu walenie wiadra odnosi się bowiem do palenia tego narkotyku.

Pisząc o Armii Czerwonej Czarzasty miał z kolei na myśli swoją szeroko komentowaną wypowiedź o wyzwalaniu Polski przez Sowietów.

– Na terenie Polski zginęło, łącznie z obozami, 700 tys. żołnierzy radzieckich (...) Tereny odzyskane były wyzwalane przez dwie armie: jedna armia to była armia Wojska Polskiego, m.in. był w niej gen. Jaruzelski, a druga armia to była armia, w której byli żołnierze rosyjscy bądź radzieccy, a byli i ukraińscy i różni – mówił prezes SLD na antenie TVP Info.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej