RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Z kim zagrają Polacy przed Euro 2020? Znamy rywali

Robert Lewandowski sprawdzi umiejętności bramkarzy Ukrainy i Rosji (PAP/Leszek Szymański)

31 marca z Ukrainą i 2 czerwca z Rosją. Po losowaniu grup Euro 2020 PZPN ogłosił sparingpartnerów reprezentacji Polski. Tuż przed odlotem na mistrzostwa Europy Biało-Czerwoni zagrają jeszcze jeden mecz 8 lub 9 czerwca w Poznaniu.

„Łowca bramek” o losowaniu Euro 2020: Wyjdziemy z grupy

Reprezentacja Polski poznała dwóch rywali podczas przyszłorocznych mistrzostw Europy. Drużyna Jerzego Brzęczka zmierzy się z Hiszpanią i Szwecją...

zobacz więcej

Z Ukrainą prawdopodobnie zmierzymy się w Kijowe, a Rosjan podejmiemy na PGE Narodowym.

Sparingpartnerzy byli dobrani już od jakiegoś czasu, ale z oficjalnym potwierdzeniem czekano na wyniki losowania grup Euro 2020. W futbolowym świecie przyjęte jest, że nie rozgrywa się towarzyskim meczów z drużynami, z którymi mierzy się później na turnieju.

Obaj przyszłoroczni rywale Polaków wystąpią na mistrzostwach Europy. Rosja była jedną z sensacji ubiegłorocznych mistrzostw świata, dochodząc do ćwierćfinału. W eliminacjach drużyna dowodzona przez Stanisława Czerczesowa zajęła drugie miejsce. Do ośmiu wygranych dorzucili dwie wyraźne porażki ze zwycięską w grupie Belgią -1:3 na wyjeździe i 1:4 u siebie.

Z kolei Ukraińcy nie przegrali żadnego meczu, wyprzedzając m.in. Portugalię i Serbię. Z Ukrainą po raz ostatni rywalizowaliśmy podczas poprzednich mistrzostw Europy. We Francji zwycięską bramkę dla Polaków strzelił Jakub Błaszczykowski. Poprzednie spotkanie z Rosjanami odbyło się podczas Euro 2012. W Warszawie drużyna Franciszka Smudy zremisowała 1:1.

Ostatni rywal Polaków jeszcze nie jest znany. Prawdopodobnie będzie to niżej notowana drużyna. Przed dwoma poprzednimi turniejami – Euro 2016 i mundialem w Rosji mierzyliśmy się z Litwą. W Krakowie padł bezbramkowy remis, a w Warszawie bez większego wysiłku wbiliśmy naszym sąsiadom cztery gole.

źródło:
Zobacz więcej