Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Daniel Andre Tande wygrywa konkurs PŚ w Ruce. Dawid Kubacki najlepszy z Polaków

Daniel Andre Tande (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Daniel Andre Tande wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w Ruce. Norweg wyprzedził drugiego Philippa Aschenwalda o 9,2 pkt. Na trzeciej pozycji uplasował się Słoweniec Anze Lanisek. Pierwotnie na podium znaleźli się Marius Lindvik i Peter Prevc, jednak obaj zawodnicy zostali zdyskwalifikowani. Najlepszy z Polaków okazał się Dawid Kubacki, który zajął 13. miejsce.

Stoch wywalczył miejsce na podium. Żyła zaliczył groźny upadek

Daniel-Andre Tande wygrał pierwszy indywidualny konkurs w sezonie 2019/2020 na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Drugi był Anze Lanisek,...

zobacz więcej

Daniel Andre Tande odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w rozkręcającym się sezonie Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po niedzielnym triumfie w Wiśle Norweg dorzucił kolejną wygraną podczas sobotnich zawodów w Ruce. Polacy nie załapali się do czołowej dziesiątki.

To spore rozczarowanie, bo nasi nieźle prezentowali się podczas zawodów drużynowych, a indywidualnie Kamil Stoch był trzeci, a Dawid Kubacki siódmy. W sobotę próżno było szukać Polaków w czołowej dziesiątce.

Choć do drugiej serii awansowało aż sześciu Biało-Czerwonych, to w konkursie w Finlandii nie odegraliśmy większej roli. Ostatecznie najlepszym z Polaków był Dawid Kubacki, który ostatecznie skończył zawody na 11. miejscu.

Zwycięzca Letniego Grand Prix podciągnął się w klasyfikacji, bo po pierwszej serii zajmował 20. miejsce. Przed nim był Jakub Wolny, który w drugiej próbie zepsuł swój skok i spadł na ostatnią pozycję.

Kubacki wyprzedził też trzynastego po premierowej próbie Kamila Stocha. Trzykrotny złoty medalista olimpijski w drugiej serii oddał jeden z najkrótszych skoków i ostatecznie skończył zawody na 17. miejscu.

Przed nim był poobijany po konkursie w Wiśle Piotr Żyła. Złoty medalista w drużynie z mistrzostw świata z Lahti sprzed dwóch lat ostatecznie wykaraskał się na 14. miejsce po bardzo dobrej próbie. Zawodnik z Wisły wylądował na 137 metrze.

Rusza Puchar Świata w skokach narciarskich. Rok temu w Wiśle triumfowali Polacy

Już w sobotę wydarzenie, na które czekają setki tysięcy polskich kibiców. Na skoczni w Wiśle rusza 41. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich....

zobacz więcej

Najlepsi lądowali jednak dużo dalej. Najdalej w klasyfikacji generalnej przeskoczył czternasty po pierwszej serii Philipp Aschenwald. Austriak skoczył aż 143 metry. Dzięki temu wylądował pierwotnie tuż za podium, ale później do góry nogami końcową klasyfikację wywrócili do góry nogami sędziowie.

Zdyskwalifikowani zostali drugi Marius Lindivik i trzeci Peter Prevc. A to nie jedyni zawodnicy, do których pretensje mieli sędziowie.

Najsmutniejszą minę po pierwszej serii mieli Norwegowie. Lider Robert Johansson został zdyskwalifikowany. Podobnie jak jego kolega z reprezentacji Johann Andre Forfang. Wszystko przez nieprzepisowe kombinezony.

Drugi konkurs w Ruce odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:30. Transmisja w TVP1, TVP Sport, sport.tvp.pl.

źródło:
Zobacz więcej