RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Panda z czkawką podbiła serca internautów [WIDEO]

Maluch wciąż czeka na imię (fot. Zoo Berlin)

Bliźnięta pand, które urodziły się w berlińskim zoo rosną jak na drożdżach, a niemal każdy ich ruch jest rejestrowany. Władze placówki opublikowały nagranie jak jedno z maleństw walczy z czkawką.

Berlińskie pandziątka rosną jak na drożdżach

Bliźniaki, które urodziła panda Meng Meng, są oczkiem w głowie władz berlińskiego zoo. Maluchy skończyły dwa tygodnie i rozwijają się odpowiednio.

zobacz więcej

Na nagraniu widać jak jedno z pandziątek próbuje zausnąć, ale nie może gdyż męczy je czkawka. Film od razu stał się hitem sieci.

Maluch ma już trzy miesiące i jest jednym z bliźniaków, które na początku września urodziła Meng Meng. Waży około pięciu kilogramów i już wkrótce po raz pierwszy zaprezentuje się na wybiegu. Władze zoo oceniają, że nastąpi to na początku roku.

Meng Meng i jej partner Jiao Qing są wypożyczeni z Chin. Pandy te przybyły do Berlina w czerwcu 2017 roku. W ramach „pandziej dyplomacji” Pekin wysyła te zwierzęta do wybranych krajów, co ma być symbolem bliskich relacji. Zoo w stolicy Niemiec zapłaci za 15-letnią umowę 15 mln dolarów. Znaczna część tych pieniędzy trafi do programów ochrony i rozmnażania pand w Chinach.

Mimo że pandy urodziły się w Berlinie, pozostają własnością chińską i w ciągu 4 lat od zakończenia karmienia mlekiem matki muszą trafić do ojczyzny swoich rodziców. Wciąż również czekają na imiona.źródło:
Zobacz więcej