RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Koszmar”. Placido Domingo odniósł się do oskarżeń o molestowanie

Placido Domingo jest oskarżany przez kobiety o molestowanie seksualne (fot. PAP/EPA/Juan Carlos Cardenas)
Placido Domingo jest oskarżany przez kobiety o molestowanie seksualne (fot. PAP/EPA/Juan Carlos Cardenas)

Słynny tenor Placido Domingo udzielił pierwszego wywiadu, odkąd media ujawniły, że miał molestować seksualnie kobiety. Hiszpański śpiewak nie przyznał się do winy, zaś całe zamieszanie wokół swojej osoby nazwał „koszmarem”.

Oskarżony o molestowanie Domingo traci kontrakty

Dyrekcja opery w San Francisco, drugiej co do wielkości w Ameryce Północnej, podjęła decyzję o odwołaniu benefisu z udziałem Placido Domingo....

zobacz więcej

W połowie sierpnia agencja Associated Press podała, że dziewięć kobiet twierdzi, iż słynny tenor molestował je seksualnie, poczynając od późnych lat 80. Twierdzą, że Domingo pozwalał sobie wobec nich na nieodpowiednie gesty i nękał je telefonami.

Jedna z kobiet powiedziała, że uprawiała z nim seks z obawy o swoją dalszą karierę. Do początku września zgłosiło się 11 kolejnych kobiet, utrzymujących, że były ofiarami "seksualnych awansów" słynnego tenora.

Po tych doniesieniach Domingo zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora Opery w Los Angeles i z zaplanowanych przyszłych występów. „Oskarżenia wysunięte przeciwko mnie w prasie stworzyły atmosferę, w której moja zdolność służenia firmie, którą tak kocham, została zagrożona” – napisał 78-letni tenor i dyrygent w oświadczeniu przekazanym prasie. Dodał, że zdecydował o rezygnacji z „ciężkim sercem” i zapewnił, że będzie pracować nad oczyszczeniem swojego imienia.

Teraz Domingo udzielił wywiadu wywiadu hiszpańskiemu dziennikowi „El Confidencial”. Artysta kategorycznie odrzucił oskarżenia. Dowodził, że „Hiszpanie z natury są ciepli, czuli i kochający”, zaś on sam zawsze był „szarmancki” w stosunku do kobiet, ale „szarmanckie gesty są dziś inaczej odbierane niż kiedyś”.

Tenor przekonywał, że obecnie zarzutom o molestowanie przypisuje się „automatyczną wiarygodność”, zaś on czuje, że został „przedwcześnie oskarżony i skazany”. Podkreślił przy tym, że formalnie nie oskarżono go o żadne przestępstwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej