Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Trzech nastolatków uznano winnymi pobicia lesbijek w Londynie

W maju zdjęcia zakrwawionych kobiet obiegły media społecznościowe (fot. Facebook/Melania Ps)

Trzech nastolatków zostało uznanych winnymi pobicia lesbijskiej pary w maju br. w Londynie. Dwóch przyznało, że podłożem ich czynu była niechęć do homoseksualistów, trzeci temu zaprzeczał. Kiedy przed kilkoma miesiącami doszło do zdarzenia, zdjęcia zakrwawionych kobiet obiegły media społecznościowe.

Odcięła synkowi głowę, kiedy jeszcze żył. Tragedia chłopca wychowywanego w związku jednopłciowym

„Rhuan otrzymał co najmniej 12 ciosów ostrym narzędziem. Głowa została oddzielona od ciała za życia” – to fragment raportu z autopsji...

zobacz więcej

Zdaniem sędzi Susan Williams, kobiety „były nękane i zastraszane z powodu tego, kim są”.

Trzej chłopcy w wieku 15, 16 i 17 lat przyznali się do popełnienia czynu. Jeden z nich zakwestionował, że przyczyną sytuacji była niechęć do lesbijek. Sąd nie dał mu wiary. Chłopiec został skazany na 20 godzin prac społecznych i dwutygodniowy nadzór policyjny.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja na terenie stacji metra West Hampstead w północnym Londynie. Jedna z zaatakowanych kobiet, Melania Geymonat relacjonowała wtedy, że do piętrowego autobusu, którym jechała z drugą kobietą, wsiadła grupa nastolatków. W pewnym momencie zażądali, żeby zaczęły się całować, rzucając im monety. Ostatecznie mężczyźni pobili je, obrabowali, po czym uciekli.

źródło:
Zobacz więcej