RAPORT

Pogarda

CBŚP i KAS rozbiły gang zajmujący się nielegalnym hazardem

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze CBŚP i KAS zatrzymali 12 osób, z gangu organizującego nielegalny hazard na terenie woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego. Prokuratura Regionalna w Krakowie ustaliła, że grupa mogła działać od 2015 r. i zarobić od kilku do kilkunastu milionów złotych na automatach wstawianych do ukrytych „kasyn”. Do tej pory służby przejęły blisko 220 maszyn, wartych ponad 2,4 mln zł.

CBŚP przechwyciło „jednorękich bandytów”

Trzy nielegalne „minikasyna” zlikwidowali wspólnie funkcjonariusze CBŚP i KAS na terenie Mazowsza. W czasie akcji przejęto 15 tzw. jednorękich...

zobacz więcej

W ostatnich dniach, kilkudziesięciu funkcjonariuszy kieleckiego CBŚP oraz świętokrzyskiej i podkarpackiej KAS, wkroczyło do 17 domów, mieszkań i salonów gier na terenie woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. Zatrzymali 12 osób w wieku 21-47 lat, związanych z grupą przestępczą organizująca nielegalny hazard w woj. świętokrzyskim i podkarpackim. W czasie przeszukań służby zabezpieczyły m.in. dokumentację księgowo-finansową oraz nośniki danych i telefony komórkowe.

W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnieniu przestępstw karno-skarbowych. Sześcioro podejrzanych trafiło do aresztu. Pozostali musieli wpłacić poręczenia majątkową lub zastosowano wobec nich dozory policyjne.

Rozbita grupa jest rozpracowywana przez Prokuraturę Regionalną w Krakowie, którą wspierają policjanci CBŚP z Kielc oraz funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu i Świętokrzyskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Kielcach. W ostatnich miesiącach śledczy przejęli blisko 220 nielegalnych automatów: ponad 60 na Podkarpaciu i 158 w Świętokrzyskiem. Wartość zabezpieczonych maszyn to ponad 2,4 mln zł.

W myśl obowiązujących przepisów, za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara pieniężna wynosi 100 tys. zł za każdy automat. Sprawcy grozi ponadto do trzech lat więzienia lub grzywna, bądź obie te kary na raz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej