RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Williams wybrał kierowcę na kolejny sezon

Robert Kubica na węgierskim torze (fot. REUTERS/Bernadett Szabo)

Nicholas Latifi będzie kierowcą wyścigowym Williamsa w przyszłym sezonie, zastępując Roberta Kubicę - poinformował rywalizujący w Formule 1 brytyjski team. Kanadyjczyk zajął tym samym ostatnie wolne miejsce w składzie ekip startujących w mistrzostwach świata na 2020 r.

Robert Kubica odchodzi z Williamsa. Koniec Polaka w F1?

Robert Kubica ma dość. Wobec fatalnych wyników i mało obiecujących rokowań na przyszłość, Polak nie przedłuży umowy z Williamsem. Ze współpracy z...

zobacz więcej

Informację o podpisaniu umowy z Latifim podano przed niedzielnym, ostatnim w tym sezonie wyścigu F1 o Grand Prix Abu Zabi. 24-letni Kanadyjczyk, który czeka na debiut w tych prestiżowych zmaganiach, obecnie rywalizuje w Formule 2 oraz jest kierowcą testowym Williamsa. W barwach brytyjskiego w tym roku brał udział w sześciu treningach.

W przyszłym sezonie będzie partnerem Brytyjczyka George'a Russella, który debiut w F1 zaliczył w tym roku.

Kubica we wrześniu ogłosił, że po tym sezonie rozstaje się z Williamsem. Jak podaje portal GPToday.net, w kolejnym roku ma być kierowcą testowym i rezerwowym teamu Racing Point. Według dziennikarzy tego serwisu o zatrudnienie 34-letniego Polaka w tej roli stara się też zespół Haas.źródło:

Zobacz więcej