Liga Mistrzów: Liverpool zatrzymany przez Napoli

Po końcowym gwizdku sędziego Jurgen Klopp nie miał zadowolonej miny (fot. PAP/EPA/PETER POWELL)

W najciekawszym meczu środowej serii spotkań Ligi Mistrzów Liverpool zremisował 1:1 z Napoli. Piotr Zieliński przebywał na boisku przez 85 minut, zaś narzekającego na uraz Arkadiusza Milika zabrakło w meczowej kadrze włoskiej drużyny.

Ile rekordów pobije jeszcze Robert Lewandowski?

Cztery gole Roberta Lewandowskiego – w starciu Ligi Mistrzów jego Bayernu Monachium z Crveną Zvezdą w Belgradzie – wzbudziły falę zachwytu nad...

Wicemistrzowie Włoch objęli prowadzenie w 22. minucie. Dries Mertens przepchnął Virgila van Dijka i popędził do świetnego podania Giovanniego Di Lorenzo. Belg znalazł się sam przed Alissonem Beckerem i mierzonym strzałem w długi róg dał prowadzenie swojej drużynie.

Gol wywołał sporo kontrowersji, bo wydawało się, że Belg faulował w walce o piłce Van Dijka, a później był na spalonym. Sędzia długo analizował powtórki i ostatecznie zdecydował się uznać bramkę.

Schodzących na przerwę piłkarzy Liverpoolu żegnały gwizdy. Zwycięzcy Ligi Mistrzów wprawdzie prowadzili grę, ale nie potrafili sobie stworzyć sytuacji podbramkowych.

The Reds podkręcili tempo po przerwie. W 55. minucie strzał Roberto Firmino na linii bramkowej zatrzymał Kalidou Koulibaly. Chwilę później dobrą okazję zmarnował Mohamed Salah.

Upragniony gol dla gospodarzy padł w 66. minucie. Po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Dejan Lovren i strzałem głową doprowadził do remisu.

Polacy nie pomogli. Lokomotiw przegrał w Lidze Mistrzów

Grzegorz Krychowiak i Maciej Rybus mieli ochotę błysnąć i poprowadzić Lokomotiw Moskwa do zwycięstwa nad Bayerem Leverkusen w 5. kolejce meczów...

Liverpool dążył do zdobycia kolejnych bramek, ale drużynie Juergena Kloppa wyraźnie brakowało pomysłu na rozmontowanie defensywy Napoli. Słane raz po raz dośrodkowania bez problemu wyłapywał Alex Meret. W 85. minucie z boiska zszedł Zieliński. 25-letni pomocnik nie rzucał się zbytnio w oczy, mając mnóstwo pracy w defensywie.

Osiem goli Haalanda

Z remisu w Liverpoolu ucieszyli się piłkarze FC Salzburg, którzy bez najmniejszych problemów pokonali w wyjazdowym meczu KRC Genk 4:1. Ostatnią bramkę dla Austriaków zdobył Erling Haaland; to ósme trafienie Norwega w tej edycji Ligi Mistrzów. Skuteczniejszy jest tylko Robert Lewandowski, który ma w dorobku 10 trafień.

Remisem 2:2 zakończył się mecz Valencii z Chelsea Londyn. Największym wydarzeniem był gol strzelony przez Mateo Kovacicia. Dla 25-letniego Chorwata było to pierwsze trafienie od… 29 stycznia 2017 r. Wtedy, grając jeszcze w barwach Realu Madryt, wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Realem Sociedad San Sebastian.

Z podziału punktów najbardziej ucieszył się Ajax Amsterdam, który gładko pokonał Lille 2:0. Dzięki temu półfinalistom poprzedniej edycji Champions League do zapewnienia sobie awansu wystarczy remis w ostatnim grupowym spotkaniu z Valencią.

Wielkie emocje przeżyli kibice w Lipsku. RB do doliczonego czasu gry przegrywał z Benficą Lizbona 0:2. A taki rezultat mocno skomplikowałby Niemcom sytuację w grupie i przedłużył nadzieje na awans Portugalczykom. W 91. i 96. minucie do siatki trafił Emil Forsberg, doprowadzając do remisu. Dzięki takiemu rozstrzygnięciu Niemcy są o krok od miejsca w najlepszej szesnastce.

Wizyty na Camp Nou nie będzie miło wspominał Łukasz Piszczek. Jego Borussia Dortmund przegrała z Barceloną 1:3 po golach Luisa Suareza, Leo Messiego i Antoine’a Griezmanna. Tym samym Katalończycy zapewnili sobie awans do fazy pucharowej.

Porażka BVB sprawiła, że na drugie miejsce awansował Inter Mediolan, który dzięki golom w końcówce pokonał Slavię w Pradze 3:1.