RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Spłonęła hala produkcyjna z meblami. Trwa dogaszanie pożaru

W nocy w miejscowości Turek spłonęła hala produkcyjno-magazynowa miejscowej fabryki mebli. Pożar gasiło ponad 40 zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa akcja dogaszania. Budynek hali został niemal całkowicie zniszczony przez ogień.

W Elblągu spłonęło osiem samochodów. Policja mówi o podpaleniu

Osiem aut stojących na parkingu przy warsztacie samochodowym spłonęło w środę w nocy w Elblągu (woj. warmińsko-mazurskie). Wg wstępnych ustaleń...

zobacz więcej

W sumie z terenu fabryki ewakuowano ponad 80 osób. Strażacy oceniają, że zniszczenia są bardzo duże. Na razie nie znane są przyczyny pożaru.

– Trwa dogaszanie pożaru. Mieliśmy w trakcie prowadzenia tych działań informację o składowaniu butli acetylenowych, które zostały przez nas zlokalizowane. Podjęliśmy czynności, że te butle studzić cały czas. Są one monitorowane. Butle te nie uległy wzbudzeniu, są bezpieczne – powiedział tvp.info st.kpt. mgr inż. Piotr Pietrucha z PSP w Turku.

– Około godz. 12 na miejscu pojawi się grupa dochodzeniowo-śledcza, która będzie ustalała wstępne przyczyny tego pożaru, później będzie prowadzić dochodzenie – dodał.

Na miejsce zdarzenia udał się wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Pożar wybuchł około godz. 2 nad ranem. Pan Daniel, pracownik Profimu, przekazał portalowi tvp.info, że doszło do tego w zakładzie G16 mieszczącym się przy ul. Górniczej 16.

– Pożar zaczął się od prostownika w części lakierniczej. Część pracowników ewakuowano do zakładu G8 – wskazał.

źródło:
Zobacz więcej