RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Krowy dostały okulary, aby nie stresować się rzeczywistością

Okulary zaprojektowali weterynarze we współpracy ze specjalistami IT (fot. The Ministry of Agriculture (Minselkhoz)

Rosyjskie krowy otrzymały okulary VR. Wszystko po to, aby się nie stresowały rzeczywistością. Urządzenie skonstruowano w celu poprawy warunków hodowlanych bydła mlecznego – poinformowało ministerstwo rolnictwa obwodu moskiewskiego.

Wielbłąd, krowa i osioł szły wzdłuż ulicy. „Połowa żywej szopki”

Policja w stanie Kansas poszukiwała właścicieli zwierząt, które szły wzdłuż jednej z ulic na wschód od miasta Goddard. Grupa złożona z wielbłąda,...

zobacz więcej

W jednym z największych gospodarstw rolnych w podstołecznym regionie – na fermie w Krasnogorsku, odbyły się testy specjalnych urządzeń.

Okulary zaprojektowali weterynarze, którym pomogli specjaliści IT. Gadżet został tak zaprojektowany, aby pasował na głowy krów.

– Zamiast rosyjskich realiów, krowy z nałożonymi okularami VR będą widzieć pole o letniej porze podkreśla portal Cnews.

Zwierzęta natychmiast miały docenić tę różnicę – „nawet po pierwszych testach zademonstrowały mniejszy poziom niepokoju i wzrost ogólnego pozytywnego nastroju w stadzie”.

Autorzy projektu uważają, że wirtualna rzeczywistość, do której zostaną przeniesione rosyjskie krowy, może także pozytywnie wpłynąć na ilość dawanego przez nich mleka. Jak na razie są to tylko przypuszczenia – specjaliści nie przeprowadzili jeszcze kompleksowych badań na temat wpływu VR na liczbę i jakość udojów.

źródło:
Zobacz więcej