RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

W Warszawie powstanie Klinika Budzik dla dorosłych

Honorowy patronat nad realizacją inwestycji objęła Agata Kornhauser-Duda (fot. Materiały Prasowe)
Honorowy patronat nad realizacją inwestycji objęła Agata Kornhauser-Duda (fot. Materiały Prasowe)

Najnowsze

Popularne

Fundacja „Akogo?” rozpoczyna w Warszawie budowę Kliniki Budzik dla dorosłych. Jest ona możliwa dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości w kwocie prawie 40 mln zł. Obiekt powstanie obok Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego na działce, która jest własnością samorządu Mazowsza. Szpital będzie partnerem medycznym projektu.

Klinika Budzik się powięsza

zobacz więcej

Teresa Bogiel, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, podkreśliła, że Szpital i Klinika Budzik będą ze sobą ściśle współpracować. W Klinice pacjenci będą rehabilitowani i wybudzani ze śpiączki, a szpital zatrudnia wybitnych specjalistów z zakresu neurochirurgii i rehabilitacji neurologicznej i ma zaplecze diagnostyczne.

Profesor Mirosław Ząbek, neurochirurg, powiedział, że lokalizacja Kliniki Budzik jest doskonała. Według niego, będzie to wspólny zysk, gdyż Klinika Budzik będzie prowadziła badania naukowe. Będzie możliwość współpracy w zakresie konsultacji, leczenia i badań naukowych.

Ewa Błaszczyk, prezes Fundacji „Akogo?”, podkreśliła, że miejsce budowy Kliniki nie jest przypadkowe. Ta bliskość szpitala, możliwość współpracy z neurochirurgami, neurologami i korzystania z diagnostyki jest kluczowa - stwierdziła. Zaznaczyła, że rozpoczęcie budowy jest możliwe dzięki dotacji z Funduszu Sprawiedliwości, która gwarantuje płynność finansową.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że Ewa Błaszczyk realizuje piękną ideę służenia innym. – To dla mnie wielki zaszczyt, wspierać tę piękną ideę – mówił.

Podkreślił, że wypadki i ich konsekwencje takie jak śpiączka zdarzają się, są nieuchronne, związane z naszą cywilizacją. Dlatego środki z Funduszu Sprawiedliwości są przekazywane także na rzecz ratowania życia i zdrowia osób pokrzywdzonych.

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik zaznaczył, że Klinika Budzik wpisuje się w rozwijaną neurochirurgię w Szpitalu Bródnowskim. – Tutaj powstał unikalny oddział neurochirurgii i ośrodek leczenia terapią genową, gdzie wykonano już 11 operacji u małych dzieci – podkreślił.

Dziś burmistrz Targówka wydał pozwolenie na budowę Kliniki Budzik. W marcu będzie wmurowany kamień węgielny pod budowę. Otwarcie placówki planowane jest w pierwszej połowie 2022 roku. Honorowy patronat nad realizacją inwestycji objęła małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej