RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Müller o łuku triumfalnym: Rząd wesprze tę inicjatywę

– Rząd będzie prowadził działania, by wesprzeć tę inicjatywę, aby w przyszłym roku taki łuk powstał – powiedział w programie „O co chodzi” rzecznik rządu Piotr Müller. W ten sposób skomentował słowa premiera Mateusza Morawieckiego o potrzebie upamiętnienia Bitwy Warszawskiej.

Łuk triumfalny czy „symbol dominacji Sowietów”? Fogiel: Coś poszło nie tak

Coś poszło bardzo nie tak, jeżeli symbolem Warszawy jest Pałac Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina, a nie największe zwycięstwo polskie w...

zobacz więcej

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polacy walczący w Bitwie Warszawskiej w 1920 r. ocalili ojczyznę i cały kontynent. Jego zdaniem wszyscy mamy wobec nich wielki dług wdzięczności.

Pytany o łuk triumfalny rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił, że rząd będzie prowadził takie działania, by wesprzeć tę inicjatywę, aby w przyszłym roku taki łuk powstał.

– To jedno z najważniejszych zwycięstw w historii Polski, ale też w historii świata. Uratowało Europę zachodnią przed bolszewizmem. Trzeba o tym głośno i mówić, i dać widoczne w sferze publicznej znaki, które o tym przypominają – mówił rzecznik rządu.

Dodał, że nie rozumie obaw wiceprezydenta Warszawa Pawła Rabieja.

– Ale cieszę się, że wiceprezydent Michał Olszewski po namowach m.in. wicepremiera Piotra Glińskiego rozważa taką inicjatywę – mówił.

źródło:
Zobacz więcej