RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Papież Franciszek wysłał telegram do prezydenta Andrzeja Dudy

Papież wysłał telegram do prezydenta Polski w drodze powrotnej z Tokio do Rzymu (fot. Kyodo News via Getty Images)

Papież Franciszek wysłał telegram do prezydenta RP Andrzeja Dudy. Miało to związek z przelotem papieskiego samolotu nad Polską. Franciszek wracał właśnie z pielgrzymki do Azji, podczas której odwiedził Tajlandię i Japonię.

„Chrońcie każde życie”. Franciszek spotkał się z premierem Japonii

Pokój budowany za sprawą sprawiedliwości i solidarności i ochrona najsłabszych – to niektóre z tematów, które poruszył papież Franciszek podczas...

zobacz więcej

Dziennikarze podróżujący z papieżem otrzymali treść telegramów, jakie papież wystosował w drodze powrotnej z Tokio do Rzymu.

„Gdy przelatuję nad Polską w drodze powrotnej do Rzymu z Tajlandii i Japonii, przesyłam serdeczne pozdrowienia Jego Ekscelencji i Pana rodakom. Zapewniam Pana o moich modlitwach za kraj i jego naród i proszę Wszechmogącego Boga o błogosławieństwo pokoju i dobrobytu dla was wszystkich” – napisał papież w liście do prezydenta Dudy.

Podobne depesze Franciszek wysłał do przywódców innych krajów, nad którymi przelatywał, między innymi do prezydenta Rosji Władimira Putina. Za gościnę podziękował cesarzowi Japonii Naruhito.

Papież przyleciał do Rzymu godzinę wcześniej niż planowano. Wylądował kilkanaście minut po godz. 16 na lotnisku Fiumicino. Potem udał się do Bazyliki Matki Bożej Większej.

źródło:
Zobacz więcej