RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Potrącenie na pasach. Kobieta weszła na nie wpatrzona w telefon [WIDEO]

Kobieta została potrącona po zmierzchu, jednak na dobrze oświetlonym przejściu dla pieszych. Kierowca był trzeźwy. I choć to on został uznany za sprawcę wypadku, policjanci zwracają uwagę na zachowanie pieszej: wkroczyła na pasy bez rozglądania – wpatrzona w ekran telefonu.

66-latek potrącił dwie nastolatki na pasach

Dwie nastolatki zostały potrącone w poniedziałek przez samochód osobowy na przejściu dla pieszych na drodze krajowej nr 51 w Bartoszycach – podała...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w poniedziałek ok. godz. 20, w Lublinie – na przejściu dla pieszych przy ul. Lwowskiej. Na nagraniu widać, ze kobieta przechodzi przez jezdnię w dobrze oznakowanym i oświetlonym miejscu. Kierowca volvo wykonuje manewr, jakby chciał ją ominą, jednak kobieta równocześnie przyśpiesza i wtedy dochodzi do potrącenia.

Na szczęście tym razem ofiara nie odniosła poważnych obrażeń. Kierowca był trzeźwy.

– Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł – wyjaśnia Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP w Lublinie.

Policjanci zwracają jednak uwagę na zachowanie pieszej, która weszła na pasy, nawet się nie rozejrzawszy. Patrzyła w ekran telefonu.

Mundurowi przypominają przy tej okazji, że kierowca, zbliżając się do przejścia dla pieszych, powinien zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast zachowanie zasad bezpieczeństwa obowiązuje także pieszych.

źródło:
Zobacz więcej