RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jaki: Ratusz obcina budżet Schronisku Na Paluchu. Premier interweniuje

„Zapraszam przedstawicieli schroniska dla zwierząt »Na Paluchu« na spotkanie” – napisał w mediach społecznościowych szef rządu (fot. Shuttersock/ David Tadevosian)
„Zapraszam przedstawicieli schroniska dla zwierząt »Na Paluchu« na spotkanie” – napisał w mediach społecznościowych szef rządu (fot. Shuttersock/ David Tadevosian)

„Trzaskowski, który w kampanii fotografował się z psami, obcina 1,5 mln zł na schronisko dla zwierząt! Było na palety i tramwaje różnorodności a i tak już mocno niedofinansowanemu schronisku grozi teraz zamknięcie” - napisał na Twitterze były kandydat na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Na tę informację zareagował Mateusz Morawiecki. „Zapraszam przedstawicieli schroniska dla zwierząt »Na Paluchu« na spotkanie” – napisał premier.

Blisko 100 psów pod jednym dachem. Kobieta uratowała je przed huraganem

Mieszkanka Bahamów przyjęła pod swój dach 97 psów, aby uratować je przed huraganem Dorian. Zwierzęta, którym groziło niebezpieczeństwo, były...

zobacz więcej

W poniedziałek na portalach społecznościowych wybuchła dyskusja na temat rzekomych planów ograniczenia przez warszawski samorząd nakładów na ochronę zwierząt. Na Twitterze Patryk Jaki poinformował, że stołeczny ratusz planuje w 2020 r. ograniczyć o blisko 1,5 mln zł dofinansowanie warszawskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt „Na Paluchu”.

Zapowiedział wydanie oświadczenia w tej sprawie do Rady Miasta. Do wpisu dołączył tabelę, na której widnieje napis: „Wydatki bieżące. Zadania z zakresu bezdomności zwierząt w mieście”.

Jaki zaapelował do Rady Miasta Warszawy i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego: „Przypominam, że Schronisko dla bezdomnych zwierząt »Na Paluchu« jako jednostka budżetowa m.st. Warszawy jest głównym wykonawcą Warszawskiego Programu Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt. Budżet w 2019 roku wynosił prawie 10 mln zł i już wtedy był niewystarczający z uwagi na zakres prowadzonych działań (...) apeluję do państwa radnych o pilną zmianę budżetu i decyzji prezydenta Trzaskowskiego i ratowanie zwierząt. To bez barw politycznych, nasze wspólne zobowiązanie”. Do sprawy odniósł się również premier Mateusz Morawiecki.

Rzeczniczka stołecznego ratusza Ewa Rogala oświadczyła, że budżet na Schronisko Na Paluchu nie będzie w przyszłym roku niższy niż w tym. – Nie ma mowy o zagrożeniu działalności tej placówki – stwierdziła.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej