Szukała pracy w Rimini. Polka została pobita do krwi

Polka zgłosiła napaść na policji fot. REUTERS/Massimo Pinca)

Polka została pobita przez dwóch Afrykanów w mieście Rimini we wschodnich Włoszech. Mężczyźni usiłowali wyłudzić od niej pieniądze, po czym rzucili się na nią z pięściami. Swoją historię kobieta opowiedziała bolońskiej gazecie „il Resto del Carlino”.

Sprawa napaści na Polaków w Rimini powraca. Trafiła do Sądu Najwyższego

Sprawa napaści na parę polskich turystów w Rimini trafiła do Sądu Najwyższego Włoch. Obrońca jednego ze sprawców ataku i gwałtu, Kongijczyka...

zobacz więcej

40-letnia Violetta przyjechała na wybrzeże Adriatyku w poszukiwaniu pracy w sektorze turystycznym. Do pobicia doszło w Miramare, w południowej części Rimini.

– Wyszłam właśnie z hotelu, w którym nocowałam, żeby przejść się po ośrodkach turystycznych i zapytać, czy nie potrzebują pracowników. To było ok. 7:00 rano. Postawiłam tylko stopę na chodniku, a już zbliżyło się do mnie dwóch chłopaków – myślę, że z Północnej Afryki – bardzo młodych, mających maksymalnie 20-25 lat – opowiadała Polka.

– Na początku poprosili mnie o pieniądze, mówili po włosku. Grozili: „nie chcemy monet, daj nam 20 albo 50 euro”. (...) Odpowiedziałam, że ich nie mam. W tym momencie jeden z nich zaczął szarpać moją torebkę, żeby mi ją wyrwać.

Jak relacjonowała Violetta, napastnicy nagle zadali jej kilka ciosów w twarz i w głowę. Wtedy upadła na ziemię; znalazła jednak siłę, żeby się podnieść.

– Uciekałam najszybciej, jak to było tylko możliwe, nie oglądając się nawet za siebie, w nadziei, że agresorzy nie będą mnie ścigać. Bałam się o moje życie – wyznała dziennikarzom z „il Resto del Carlino”

Kobieta następnie udała się na pogotowie ratunkowe, gdzie na badaniach spędziła cały dzień, do godz. 18. Zgłosiła też sprawę na policji.

Polka pracowała we Włoszech od 20 lat w różnych miastach, m.in. w Turynie i w Rimini. W Polsce mieszka jej mąż i dwójka dzieci.

To nie pierwszy przypadek agresji wobec Polaków w Rimini. W sierpniu 2017 roku doszło do zbiorowego gwałtu na młodej Polsce na plaży oraz do ciężkiego pobicia jej partnera. Jednym ze sprawców był Kongijczyk.

źródło:
Zobacz więcej