RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Niemieccy rolnicy protestują przeciw polityce klimatycznej

Ponad 5000 ciągników wjechało do Berlina, blokując ulice w centrum miasta (fot. PAP/EPA/HAYOUNG JEON)
Ponad 5000 ciągników wjechało do Berlina, blokując ulice w centrum miasta (fot. PAP/EPA/HAYOUNG JEON)

Od rana we wtorek niemieccy rolnicy demonstrują w Berlinie przeciw polityce rolnej rządu, która – jak mówią – pod pretekstem ochrony klimatu niszczy gospodarstwa. Niemiecki Bundestag obraduje między innymi nad tak zwanym pakietem rolniczym.

Protesty europejskich rolników. Wjechali traktorami do Berlina i Strasburga

Niemieccy rolnicy blokują we wtorek traktorami i innymi pojazdami rolniczymi wiele miast w kraju. Sprzeciwiają się w ten sposób obecnej polityce...

zobacz więcej

Ponad 5000 ciągników wjechało do Berlina, blokując ulice w centrum miasta. W niektórych miejscach kolumny traktorów jadących w kierunku centrum ciągnęły się przez ponad 20 kilometrów.

Przeciwko polityce rolnej protestuje ponad dziesięć tysięcy rolników z całych Niemiec. Twierdzą oni, że restrykcyjna polityka klimatyczna i błędna polityka rolna niemieckiego rządu oraz Unii Europejskiej zagraża ich gospodarstwom i niszczy regionalną produkcję żywności.

Policja ostrzega kierowców przed poważnymi ograniczeniami w ruchu w całym mieście. „Trudności mogą się utrzymać przez cały dzień” – poinformowano na Twitterze.

Protesty spowodowały też duże utrudnienia w funkcjonowaniu metra i kolejki miejskiej. Rano doszło do dwóch wypadków drogowych w momencie wyprzedzania kolumny traktorów przez samochody osobowe.

źródło:
Zobacz więcej