RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Jerozolima otrzyma relikwie Żłóbka Dzieciątka Jezus

Obecnie relikwie czczone są w bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie (fot. Lior Mizrahi/Getty Images)

Franciszkanie z Jerozolimy otrzymają w darze od papieża Franciszka niewielką relikwię, czczoną jako fragment Żłóbka Dzieciątka Jezus.

„Chrońcie każde życie”. Franciszek spotkał się z premierem Japonii

Pokój budowany za sprawą sprawiedliwości i solidarności i ochrona najsłabszych – to niektóre z tematów, które poruszył papież Franciszek podczas...

zobacz więcej

W związku z przybyciem relikwii, mającym nastąpić 29 listopada, planowane są uroczystości w Jerozolimie i Betlejem – poinformowała franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej.

Relikwie żłóbka podarował w VII wieku papieżowi Teodorowi I Sofroniusz, patriarcha Jerozolimy. Obecnie czczone są one w bazylice Santa Maria Maggiore w Rzymie.

Wierni będą mogli uczcić relikwie po mszy św. w centrum pielgrzymkowym Notre Dame w Jerozolimie, po czym przeprowadzone zostaną w procesji na uroczyste nieszpory w klasztorze franciszkanów na jerozolimskim Starym Mieście.

Na początku adwentu relikwie Żłóbka Dzieciątka Jezus zostaną przeniesione do Betlejem i wystawione w katolickim kościele św. Katarzyny, sąsiadującym z Bazyliką Narodzenia.

źródło:
Zobacz więcej