RAPORT

Pogarda

Dziecko nie przeżyło wegańskiej diety. Rodzice aresztowani

Przyczyną śmierci było niedożywienie i odwodnienie (fot. Shutterstock/hxdbzxy)
Przyczyną śmierci było niedożywienie i odwodnienie (fot. Shutterstock/hxdbzxy)

Najnowsze

Popularne

Zarzuty nieumyślnego zabójstwa i zaniedbania dziecka usłyszeli rodzice 18-miesięcznego chłopca, który we wrześniu zmarł z powodu niedożywienia. Dziecko w dniu śmierci ważyło zaledwie 7 kilogramów. Rodzice chłopca zostali aresztowani przez policję na Florydzie. Przekazali funkcjonariuszom, że stosowali wegańską dietę. Para miała także dwójkę innych dzieci.

„Ograniczyć mięso” w warszawskich szkołach. „By dzieci–weganie nie czuły się wykluczone”

Dwie radne Koalicji Obywatelskiej i jedna radna niezrzeszona ze stołecznej dzielnicy Ochoty chcą, by w szkolnych stołówkach ograniczyć spożywanie...

zobacz więcej

Sheila i Ryan O’Leary uzupełniali dietę syna mlekiem matki, a cała rodzina żywiła się owocami, warzywami i surowymi produktami. Dziecko przyszło na świat w domu, po czym nie było już kontrolowane przez żadnego z lekarzy.

27 września rano matka chłopca zauważyła, że niemowlę ma płytki oddech. Nie wezwała jednak pomocy medyków i położyła się spać. Jeszcze tego samego dnia służby otrzymały telefon od rodziców 18-miesięcznego dziecka, że zmarło.

Przyczyną śmierci było niedożywienie i odwodnienie – wykazali biegli przeprowadzający autopsję. Parę aresztowano pod zarzutem nieumyślnego spowodowania śmierci i zaniedbania dziecka. Sąd wyznaczył kaucję – 250 tys. dolarów.

Pozostała dwójka dzieci państwa O’Leary – w wieku trzech i pięciu lat – także była niedożywiona. Trafiła pod opiekę służb.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej