RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Awaria w Poznaniu. Pociągi miały kilkugodzinne opóźnienia

Około godziny 9 został wznowiony ruch pociągów przez stację Poznań Główny. W nocy z poniedziałku na wtorek wystąpiła tam usterka systemu sterowania ruchem.

Wypadek karetki i autobusu w Lublinie. Są poszkodowani [WIDEO]

Po godzinie 5 rano na wjeździe do Lublina od strony Świdnika doszło do wypadku karetki i autobusu. Karetka przewróciła się na bok. Dwie osoby...

zobacz więcej

Rzecznik spółki PKP Polskie Linie Kolejowe Mirosław Siemieniec poinformował we wtorek, że usterkę udało się usunąć; od godz. 8.45 stopniowo była przywracana praca komputerowego systemu sterowania pociągami.

– Od 9.00 ruch pociągów odbywa się przez stację Poznań Główny. Składy wracają na swoje stałe trasy. Odwołana zostaje komunikacja zastępcza. W najbliższych godzinach sytuacja będzie się stabilizować – podał.

Zmiany w komunikacji pociągów przejeżdżających przez poznański węzeł kolejowy wprowadzono po stwierdzeniu po godz. 2 w nocy z poniedziałku na wtorek usterki systemu sterowania ruchem. Wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Niektóre pociągi dalekobieżne były kierowane drogą okrężną przez Poznań Franowo, regionalne kończyły bieg na stacjach Poznań Starołęka, Poznań Wschód, Poznań Górczyn, Kiekrz, Luboń koło Poznania.

Obowiązywała zastępcza komunikacja autobusowa i wzajemne honorowanie biletów komunikacji miejskiej. Informacje o aktualnej sytuacji były podawane na peronach i w pociągach.

To kolejna awaria komputerów na dworcu w ciągu ostatnich lat. Tylko w 2016 roku ruch w stolicy Wielkopolski sparaliżowały trzy usterki.

źródło:
Zobacz więcej