RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Grodzki zapewniał, że nie kontaktował się z prof. Popielą. Ujawniono korespondencję

Tomasz Grodzki w 2012 roku pełnił funkcję kierownika Oddziału Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)
Tomasz Grodzki w 2012 roku pełnił funkcję kierownika Oddziału Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)

Najnowsze

Popularne

„Jeśli Pani nie odróżnia wpłaty na fundację działającą przy szpitalu, która daje środki na zakupy sprzętu i szkolenia młodych lekarzy, od czego innego, to po prostu mi przykro” – napisał do profesor Agnieszki Popieli Tomasz Grodzki. Radio Szczecin ujawniło korespondencję z której wynika, że „Grodzki przyjął od Popieli wpłatę na fundację”. – Nie pamiętam żadnego kontaktu z autorką wpisu – zapewniał polityk kilka dni temu.

Profesor napisała o Grodzkim, sugerowała łapówkę. Zajmie się nią rzecznik dyscyplinarny

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego skierował sprawę wypowiedzi prof. Agnieszki Popieli na temat marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego do...

zobacz więcej

Prof. Popiela w facebookowym wpisie zasugerowała, że marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki w przeszłości uzależniał wykonanie operacji umierającej matki prof. Popieli od wpłaty 500 dolarów.

„Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na Marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę” – pisała.

W rozmowie z portalem wp.pl Grodzki zaprzeczył tym oskarżeniom. – Nie pamiętam żadnego kontaktu z autorką wpisu. Kategorycznie i stanowczo zaprzeczam, bym domagał się pieniędzy za operację. Wpłaty na działającą poza szpitalem fundację na rzecz transplantologii są absolutnie dobrowolne – powiedział.

Jak donosi Radio Szczecin, które ujawniło treść prywatnego postu Grodzkiego, polityk kontaktował się prof. Popielą latem 2016 roku, korzystając z komunikatora Messenger.

Według rozgłośni prof. Popiela napisała wówczas na Facebooku: „Bardzo zdolny lekarz. Operował moją śp. mamę. Ale pamiętam też, że musiałam >dać<. I nigdy tego nie zapomnę”.

Grodzki – twierdzi radio – odpowiedział jej w prywatnym poście. „Bardzo proszę uważać z takimi opiniami, bo to może skończyć się oskarżaniem o zniesławienie. Jeśli Pani nie odróżnia wpłaty na fundację działającą przy szpitalu, która daje środki na zakupy sprzętu i szkolenia młodych lekarzy, od czego innego, to po prostu mi przykro” – miał napisać.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej