RAPORT

Pogarda

Prezes PiS: Kaczorowski to prawdziwy patriota służący ojczyźnie do końca swoich dni

„Oddając cześć panu Prezydentowi dziękujemy za wszystko, co na swojej niełatwej drodze uczynił dla Polski” – zaznaczył prezes PiS (fot. PAP/Leszek Szymański)
„Oddając cześć panu Prezydentowi dziękujemy za wszystko, co na swojej niełatwej drodze uczynił dla Polski” – zaznaczył prezes PiS (fot. PAP/Leszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

„Ryszard Kaczorowski to prawdziwy patriota, który służył ojczyźnie do końca swoich dni” – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników koncertu upamiętniającego 100. rocznicę urodzin ostatniego prezydenta II RP na uchodźstwie. Obchody z tej okazji odbyły się w niedzielę w Warszawie.

Prezes IPN: Ryszard Kaczorowski wśród laureatów nagrody IPN „Kustosz Pamięci Narodowej”

Ryszard Kaczorowski, ostatni prezydent RP na uchodźstwie, pośmiertnie otrzyma nagrodę IPN „Kustosz Pamięci Narodowej” – poinformował we wtorek...

zobacz więcej

Obchody, które zostały objęte patronatem narodowym prezydenta Andrzeja Dudy, zainaugurowała msza święta w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Następnie przedstawiciele władz złożyli wieńce przy krypcie prezydenta w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie.

„Prawdziwy patriota, prawdziwy harcerz służy do końca swoich dni, bądź dotąd dokąd mu starcza sił – tak też postępował prezydent Ryszard Kaczorowski (...), swoją służbę pełnił do końca” – podkreślił w liście prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Dziś, gdy modlimy się za prezydenta Kaczorowskiego, dziękujmy Bogu za ten dar, jakim była dla kilku pokoleń Polek i Polaków jego osoba” – dodał. „Oddając cześć panu Prezydentowi dziękujemy za wszystko, co na swojej niełatwej drodze uczynił dla Polski (...)” – zaznaczył prezes PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej