RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Osuwisko zniszczyło wiadukt. Samochody zatrzymały się tuż przed wyrwą [WIDEO]

Zawalił się fragment wiaduktu zwanego Madonna del Monte, wzdłuż autostrady A6 na trasie Savona-Turyn. Do katastrofy budowlanej doszło w niedzielę po południu, gdy ze wzgórza runęły masy ziemi i skał. Nie ma ofiar. Strażacy, mimo trudnych warunków pogodowych, prowadzili działania przez całą noc.

Włochy: Po katastrofie pod Genuą ogłoszono roczny stan wyjątkowy w całym regionie

Premier Włoch Giuseppe Conte poinformował, że w związku z katastrofą budowlaną pod Genuą w całym regionie Ligurii przez rok panować będzie stan...

zobacz więcej

Około 30 m drogi na A6 runęło między Savoną a Turynem – poinformowała włoska telewizja Rai. Samochody zdążyły się zatrzymać kilka metrów od miejsca zawalenia się wiaduktu.

Barierka na autostradzie z jednej strony utrzymała się i zawisła w powietrzu, a po drugiej stronie zerwała się całkowicie. Pomost, po którym biegła autostrada, został zerwany przez masy ziemi i skał, które oderwały się od wzgórza. Przyczyną zdarzenia były silne deszcze w ostatnich dniach na północy Włoch.

Drugi odcinek wiaduktu, prowadzący w przeciwnym kierunku i oparty na osobnych filarach, został nienaruszony. Na wszelki wypadek służby przerwały jednak ruch w obu kierunkach.

Jak przekazał gubernator regionu Liguria Giovanni Toti, to kolejna tragedia, która dotyka Ligurię. Poinformował na Twitterze, że nie ma „żadnej ofiary z powodu zawalenia się wiaduktu na autostradzie A6”.

źródło:
Zobacz więcej