Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Prezes TVP: Viki Gabor wystąpi na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem

– Wiktora Gabor przyjęła zaproszenie Telewizji Polskiej i będzie gwiazdą Sylwestra w Zakopanem – zdradził prezes TVP Jacek Kurski. Reprezentująca Polskę piosenkarka wygrała w niedzielę konkurs Eurowizji Junior.

„Intuicja mówiła mi, że ta dziewczyna ma w sobie coś”. Prezes TVP gratuluje Viki Gabor

To był niesamowity występ na światowym poziomie; gratuluję Ci i życzę olśniewającej kariery – mówił Viki Gabor po zakończeniu finału Eurowizji...

zobacz więcej

– Historia dzieje się na naszych oczach – powiedział prezes Telewizji Polskiej odnosząc się do faktu, że Polska wygrała Eurowizję Junior drugi raz z rzędu. W ocenie Jacka Kurskiego to podwójne zwycięstwo jest esencją odbudowywania pozycji publicznego nadawcy. Jak przypomniał, trzy lata temu na Eurowizji Junior nie było w ogóle reprezentanta naszego kraju.

– Poprzednicy byli dumni, że wycofali nas na 11 lat z tego konkursu. Pierwszą moją decyzją był powrót do niego. Drugą decyzją była rozsądna stawka na świetne głosy. Najpierw na Roksanę Węgiel, potem na Viki Gabor – powiedział. Dodał, że poznał Viki podczas jej występu w „The Voice Kids” .

Prezes TVP powiedział także, że zdał się na swoją intuicję, podejmując decyzję, aby reprezentanta Polski na Eurowizję wybrali widzowie „Szansy na sukces”. – Intuicja mi powiedziała, że skoro tym razem będziemy mieli organizację Eurowizji, bo wygraliśmy, to muszę spytać mojego narodu, muszę spytać Polaków i uspołecznić tę decyzję. Ludzie zdecydowali – stwierdził.

Jacek Kurski zaznaczył, że Polska nigdy nie miała szczęścia w głosowaniu jurorów, ale Viki wygrała w dużej mierze dzięki głosom swoich fanów. – Tam gdzie głosują ludzie, tam zawsze wygrywa najlepsza muzyka – powiedział. Dodał, że zwyciężczyni Eurowizji Junior wystąpi na organizowanym przez Telewizję Polską Sylwestrze Marzeń w Zakopanem.

źródło:
Zobacz więcej