RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

„Chłopiec był koło mamy i płakał”. Muzułmanie z maczetami wtargnęli do kina na seans dla dzieci

W zajściu uczestniczyło około setki osób (fot. Twitter)
W zajściu uczestniczyło około setki osób (fot. Twitter)

Kino pełne dzieci wybrali sobie muzułmańscy imigranci w Birmingham na wyrównanie wzajemnych rachunków. Do centrum rozrywki, w którym przebywały nawet kilkuletnie dzieci, wtargnęło około setki ludzi z maczetami. Wśród napastników byli młodociani członkowie gangów. Po zamieszkach sieć kin podjęła decyzję o wycofaniu filmu „Blue Story” z dystrybucji.

Erytrejczyk wepchnął matkę z synem pod pociąg. Chłopiec zginął na miejscu

Pochodzący prawdopodobnie z Erytrei mężczyzna wepchnął na dworcu we Frankfurcie pod nadjeżdżający pociąg ośmioletniego chłopca i jego matkę. Oboje...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w sobotę popołudniu w centrum rozrywki Star City w brytyjskim Birmingham. Na miejsce przybyło ponad 20 radiowozów. Policjantom z psami, uzbrojonym w pałki i paralizatory, udało się zaprowadzić porządek. Siedmiu stróżów prawa zostało lekko rannych. Nie ma informacji, czy obrażenia odnieśli również goście kina.

Brytyjskie media przytaczają wypowiedzi świadków zdarzenia. Jeden z nich opowiadał, że widział „chłopca, który był koło mamy i płakał”. Matka, która przyszła na seans z pięcioletnią córeczką mówiła, że „to okropne zakończenie wspaniałego popołudnia”.

Nie podają natomiast narodowości sprawców zajścia. Według internautów chodzi o muzułmańskich imigrantów.

Aresztowano łącznie pięciu nastolatków w wieku od 13 do 19 lat. Po zamieszkach film gangsterski „Blue Story” został wycofany ze wszystkich kin sieci Vue Cinemas.

– Możemy potwierdzić, że podjęliśmy decyzję o wycofaniu filmu. Bezpieczeństwo i dobro naszych klientów oraz personelu jest dla nas priorytetem – powiedział rzecznik Vue.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej