RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pożar stadniny pod Warszawą. „Uratowaliśmy dziewięć koni”

Pali się stadnina koni w miejscowości Grzmiąca, woj. mazowieckie (fot. arch.PAP/Andrzej Grygiel)

W sobotę wieczorem spłonęła stadnina koni w miejscowości Grzmiąca (woj. mazowieckie). – Na miejscu pracowało 18 zastępów straży pożarnej – powiedział w sobotę portalowi tvp.info dyżurujący Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę TWOJE INFO.

Statek Blue Star po pożarze osiadł na mieliźnie [WIDEO]

Trwają próby uwolnienia statku Blue Star, który w nocy z piątku na sobotę osiadł na mieliźnie u brzegów Galicji w północno-zachodniej Hiszpanii. Do...

zobacz więcej

– O godzinie 20:04 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze stajni i domu jednorodzinnego w miejscowości Grzmiąca – powiedział nam dyżurny operacyjny powiatu, starszy strażak Michał Wesołowski.

Na miejsce wyjechały jednostki z Grodziska Mazowieckiego i OSP Skuły i OSP Żelechów. Strażaków wsparły także jednostki z powiatów ościennych.

– Ogień zajął stajnię i cześć domu mieszkalnego. Mieszkającym w nim ludziom nic się nie stało. Uratowaliśmy dziewięć koni, niestety jeden padł – dodał Wesołowski.

Zwierzęta z płonącego budynku wyprowadzał właściciel. Relacjonował on później strażakom, że udało mu się dotrzeć także do ostatniego z koni, który jednak wskutek zatrucia dymem padł.

Strażacy oszacowali straty na około 300 tys. złotych. Ściany i boksy stajni ucierpiały w dużo mniejszym stopniu.

Straży Pożarnej udało się obronić przylegający do stajni budynek mieszkalny. Uratowane mienie wyceniono na 500 tys. złotych.

Strażacy dogasili pożar około godz. 4:30.

źródło:
Zobacz więcej