RAPORT

Tusk kontra Tusk

Chciał zabić księdza. Rozpoczyna się proces nożownika z Wrocławia

Kościół pw. Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu w obrębie którego doszło do ataku na księdza (fot.arch.PAP/	Aleksander Koźmiński)
Kościół pw. Najświętszej Marii Panny we Wrocławiu w obrębie którego doszło do ataku na księdza (fot.arch.PAP/ Aleksander Koźmiński)

56-letni Zygmunt W. odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa księdza w czerwcu 2019 r. przed jednym z wrocławskich kościołów. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do wrocławskiego sądu – przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk.

Nożownik zaatakował księdza we wrocławskim kościele

We wrocławskim kościele nożownik zaatakował księdza, który zmierzał do ołtarza, by odprawić mszę św. Duchowny z obrażeniami został przewieziony do...

zobacz więcej

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło 10 czerwca 2019 r. Przed godz. 7 na Ostrowie Tumskim w centrum Wrocławia, przed wejściem do kościoła, mężczyzna podszedł do duchownego, rozpoczął z nim rozmowę, a następnie ugodził go nożem w okolice klatki piersiowej.

Napastnik został zatrzymany przez przechodniów i przekazany policji. Ksiądz trafił do szpital, gdzie przeszedł operację.

W. został oskarżony przez wrocławską prokuraturę o usiłowanie zabójstwa księdza, poprzez zadanie mu ciosu nożem w okolicę klatki piersiowej.

– Zygmunt W. jedynie początkowo przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia – podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej