Raport

Epidemia koronawirusa

Inauguracja Pucharu Świata w skokach: Triumf Austriaków, Polacy na 3. miejscu

Polacy w składzie: Piotr Żyła (131 i 117 m), Jakub Wolny (123,5 i 119 m), Kamil Stoch (125,5 i 118 m) i Dawid Kubacki (126,5 i 120,5 m) - zajęli 3. miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle.

Rusza Puchar Świata w skokach narciarskich. Rok temu w Wiśle triumfowali Polacy

Już w sobotę wydarzenie, na które czekają setki tysięcy polskich kibiców. Na skoczni w Wiśle rusza 41. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich....

zobacz więcej

Zwyciężyli Austriacy (Philipp Aschenwald, Daniel Huber, Jan Hörl i Stefan Kraft), którzy po ośmiu skokach zgromadzili 1018,2 pkt. Drugie miejsce ze stratą 22,5 pkt zajęli Norwegowie (Daniel Andre Tande, Thomas Aasen Markeng, Marius Lindvik, Robert Johansson).

„Biało-Czerwoni” stracili do triumfatorów 27,3 pkt.

Na niedzielę zaplanowano rywalizację indywidualną. W konkursie wystartuje ośmiu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. Początek o 11.30.

Polacy po raz 26. stanęli na podium konkursu drużynowego Pucharu Świata. W dorobku mają sześć zwycięstw, dziesięć drugich miejsc oraz dziesięć trzecich. Na podium po raz pierwszy stanęli w Villach w Austrii w 2001 roku, zajmując trzecią lokatę.

źródło:
Zobacz więcej