Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Schetyna: Rozpoczynamy nowy etap polityki, który zakończy się zwycięstwem w wyborach

Zarząd PO jednomyślnie zatwierdził dwoje kandydatów w prawyborach prezydenckich; jestem przekonany, że dzisiaj rozpoczynamy nowy etap polskiej polityki, który zakończy się zwycięstwem w wyborach prezydenckich – powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna po posiedzeniu zarządu partii.

Poseł KO o kandydaturze Jaśkowiaka: Być może podjął decyzję wspólnie ze Schetyną

Nawet poznański poseł Koalicji Obywatelskiej Waldy Dzikowski nie kryje zaskoczenia kandydaturą prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka w prawyborach...

zobacz więcej

Schetyna poinformował, że zarząd krajowy PO jednomyślnie uznał, że „najlepszymi kandydatami Platformy Obywatelskiej w wyborach prezydenckich będą wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak”.

– Wspaniali kandydaci, wielcy patrioci, ludzie Platformy Obywatelskiej, ale z wielkim doświadczeniem w życiu publicznym i w polityce – ocenił szef PO.

– 14 grudnia krajowa konwencja PO podejmie decyzję, kto będzie reprezentował PO, ale głęboko wierzę, także Koalicję Obywatelską, naszych koalicjantów, obywateli, tych wszystkich, którzy wspierali nas w ostatnich kampaniach wyborczych, których chcemy być reprezentantami dzisiaj w Sejmie i w Senacie, z którymi byliśmy przez ostatnie cztery lata poprzedniej kadencji. Dla nich wszystkich są te wybory, dla nich wszystkich będziemy pracować, żeby te wybory wygrać – mówił Schetyna.

Lider PO stwierdził, że decyzja o wyborach podjęta 14 grudnia zaowocuje zwycięstwem w maju. – Jestem przekonany, że dzisiaj rozpoczynamy nowy etap polskiej polityki, który zakończy się zwycięstwem w wyborach prezydenckich – dodał.

źródło:

Zobacz więcej