Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

CBA zatrzymało 10 osób. W tle łapówki na prawie 2 mln zł

CBA zatrzymało 10 osób, w tym wykładowców i przedsiębiorców. Zatrzymani powoływali się na wpływy, przyjmowali i wręczali łapówki o łącznej kwocie blisko 1 mln 900 tys. zł.

Sąd nie chciał aresztu dla biznesmena. CBA zatrzymało go ponownie

Agenci CBA po raz drugi zatrzymali byłego prezesa reaktywowanej warszawskiej spółki. Sprawa dotyczy nieprawidłowości przy reprywatyzacji w...

zobacz więcej

Przedsiębiorcy związani są z branżą deweloperską, transportem i logistyką. Wśród zatrzymanych jest prezes Izby Gospodarczej Transportu Lądowego oraz właściciel prywatnej stacji telewizyjnej i uczelni niepublicznej w Katowicach oraz wykładowca tej uczelni. Mieli oni za łapówki załatwiać różne sprawy na poziomie samorządowym i krajowym.

Jak ustalili śledczy, w zamian za korzyści majątkowe, w tym rzeczowe i pieniężne, przekazywane bezpośrednio bądź w formie darowizn na rzecz wskazanych fundacji, a także korzyści osobiste zatrzymani załatwiali za pośrednictwem byłego senatora („Wiadomości” TVP ustaliły, że chodzi o Stanisława K.) różne sprawy w instytucjach państwowych i samorządowych.

Zatrzymanym osobom w Prokuraturze Regionalnej w Katowicach przedstawiono zarzuty korupcyjne.

źródło:
Zobacz więcej