RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Eurowizja Junior 2019. Wszystko, co warto wiedzieć o reprezentantce Polski

W niedzielę 24 listopada w Arenie Gliwice Viki zmierzy się z przedstawicielami 18 europejskich krajów (fot. arch. PAP/Rafał Guz)

W konkursie piosenki Eurowizja Junior 2019, który w niedzielę odbędzie się w Gliwicach, Polskę reprezentuje 12-letnia Viki Gabor z Krakowa. Piosenkarka ma romskie korzenie, a w swoim przeboju „Superhero” apeluje, by dbać o naszą planetę.

„Marzenia są spełnione”. 12-letnia Wiktoria Gabor będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior

12-letnia Wiktoria Gabor z Krakowa będzie reprezentować Polskę na konkursie Eurowizji Junior. Nastolatka wygrała tegoroczną edycję programu TVP...

zobacz więcej

Roksana Węgiel, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2018, doczekała się godnej następczyni. W jej ślady poszła Wiktoria „Viki” Gabor. Obie wypłynęły na szerokie wody w programie „The Voice Kids”.

Roxie wygrała pierwszą edycję talent show, a Viki brała udział w kolejnej, zajmując w finale drugie miejsce. Jej mentorami byli Baron i Tomson.

Viki urodziła się w Niemczech, ale wychowywała się w Polsce i Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka na krakowskiej Nowej Hucie. Rodzina Viki ma romskie korzenie. Jej rodzice udzielali się w folklorystycznym zespole i wykonywali tradycyjną muzykę cygańską.

Z kolei jej cztery lata starsza siostra komponuje i pisze teksty. Pewnego razu rodzice nagrali Viki, kiedy śpiewa podczas domowego karaoke. Ci, którzy widzieli wideo, dostrzegli drzemiący w niej talent wokalny. To zachęciło dziewczynę, by uczynić ze śpiewania swoją pasję. Jej idolką jest Ariana Grande.

Roksana Węgiel – 14-latka, którą pokochały miliony Polaków. #PolskaToWiecej

Jest młoda, piękna i utalentowana o Roksanie Węgiel słyszał już prawie każdy. Pierwsza Polka, która wygrała Eurowizję Junior zdradziła w rozmowie z...

zobacz więcej

W niedzielę w Arenie Gliwice Viki zmierzy się z przedstawicielami 18 europejskich krajów. Eurowizję Junior w Gliwicach spróbuje zawojować piosenką „Superhero”, która dotyczy ekologii. Śpiewa, że razem jesteśmy superbohaterami, którzy mogą zmienić świat na lepsze.

Niektóre zwrotki są po angielsku, niektóre po polsku. Piosenkę napisali dla niej Lanberry, Patryk Kumór i Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

Wcześniej kawałkiem „Superhero” wokalistka oczarowała telewidzów specjalnej edycji programu „Szansa na Sukces”, w którym nagrodą była właśnie możliwość reprezentowania naszego kraju podczas konkursu Eurowizja Junior 2019.

Internetowe głosowanie na oficjalnej stronie Eurowizji Junior rozpocznie się w piątek o godz. 20 i potrwa do niedzielnego finału o godz. 16. Po wszystkich występach na stronie internetowej znów będzie można wspierać swoich faworytów, ale tylko przez 15 minut. Inaczej niż w „dorosłej” Eurowizji, w tej „młodzieżowej” można oddać głos na przedstawiciela swojego kraju.

Na końcowy wynik danego wykonawcy składać się będą punkty od telewidzów i od jury w proporcji pół na pół.

źródło:

Zobacz więcej