Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

„Lubię, bo polskie”. Wśród wyróżnionych Orlen, PLL LOT i PKP

Prezes PKP S.A. Krzysztof Mamiński (L) oraz dziennikarze Polskiego Radia Patrycjusz Wyżga (P) i Marta Januszewska (2P) podczas gali rozdania nagród gospodarczych Polskiego Radia (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Polskie Radio wręczyło po raz trzeci swoje doroczne nagrody dla najlepszych polskich produktów i usług w rankingu „Lubię, bo polskie”. Laureatami zostały firmy: PKN Orlen, Polskie Koleje Państwowe, Biotrem, Fabryka Cukierków „Pszczółka” i SatRevolution. Uroczysta gala odbyła się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej w Warszawie.

Andrzej Duda wręczył Nagrody Gospodarcze Prezydenta RP

– Oszałamiające są osiągnięcia polskich firm, jeżeli chodzi o jakość i zasięg ich produkcji, jeżeli chodzi także o innowacyjność – powiedział w...

zobacz więcej

– Plebiscyt wyróżnia te firmy, które gwarantują wysoką jakość i są ambasadorami naszego kraju za granicą – powiedział prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.

„Polską Marką 2019” (nagroda dla przedsiębiorców, którzy zbudowali silną rozpoznawalność swojej marki w Polsce lub za granicą) zostało uznane PKN ORLEN SA.

W imieniu koncernu nagrodę odebrał członek zarządu do spraw korporacyjnych Armen Konrad Artwich. – Marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna w krajach w których znajdują się stacje benzynowe należące do PKN Orlen, a więc w Czechach, na Słowacji oraz w Niemczech – podkreślił na gali Artwich.

W kategorii „Polska Marka 2019”, na drugim miejscu znalazły się Polskie Linie Lotnicze LOT, trzecie miejsce zajęła firma LPP SA, właściciel marki Reserved.

W kategorii „Najlepszy polski produkt ekologiczny 2019” (nagroda dla polskiego produktu o największych walorach ekologicznych) nagrodę przyznano firmie Biotrem Sp. z o.o. za naczynia jednorazowe z otrąb pszennych.

Polskie Koleje Państwowe SA za „Wspólny Bilet” nagrodzono w kategorii „Najlepsza polska usługa 2019” (nagroda dla przedsiębiorców, którzy są pomysłodawcami i jednocześnie realizatorami nowoczesnych usług).

Przyznano tytuły Pracodawca Godny Zaufania

W siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej odbyło się uroczyste ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród w IX edycji konkursu o tytuł Pracodawca Godny...

zobacz więcej

W kategorii „Najlepszy polski produkt eksportowy 2019” (nagroda dla przedsiębiorców, którzy mogą pochwalić się produktem eksportowym lub usługą o wyjątkowych walorach, lub wyróżniają się wysokimi wskaźnikami sprzedaży na obcych rynkach) nagrodę przyznano Fabryce Cukierków „Pszczółka” sp. z o.o. za „Moniuszkowskie Praliny”.

SatRevolution SA za satelitę Światowid nagrodzono w kategorii „Produkt innowacyjny 2019” (nagroda dla przedsiębiorców, którzy wprowadzili innowacyjne rozwiązanie - produkt lub usługę, która w przełomowy sposób wpłynęła na zwiększenie konkurencyjności polskich przedsiębiorców na rynku krajowym lub za granicą).

Wyboru zwycięzców rankingu dokonała skapituła, w której skład weszli: prezes zarządu Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, prezydent Centrum im. Adama Smitha Andrzej Sadowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego Marcin Roszkowski, adiunkt w Kolegium Ekonomiczno-Społecznym Szkoły Głównej Handlowej dr Artur Bartoszewicz, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak oraz doradca gospodarczy Sławomir Horbaczewski.

Obradom kapituły przewodniczył prezes Polskiej Agencji Prasowej Wojciech Surmacz.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej – w siedzibie radiowej Trójki, a poprowadzili ją: dziennikarz tej stacji Patrycjusz Wyżga oraz dziennikarka TVP Info Karolina Pajączkowska.

źródło:
Zobacz więcej