Wybory 2020

PKW: Andrzej Duda: 43,50, Rafał Trzaskowski: 30,46

Sylwester Marzeń odbędzie się na Równi Krupowej

Nie pod Wielką Krokwią, a na Równi Krupowej w Zakopanem odbędzie się Sylwester Marzeń z Dwójką. Telewizja Polska, która jest organizatorem, zdecydowała, że muzyczne show odbędzie się w tym samym miejscu co poprzednio. Impreza miała zostać przeniesiona pod Wielką Krokiew, co nie podobało się grupom związanym z KOD-em. Pojawiły się obawy, że będą podejmowane próby zakłócenia przygotowań do imprezy oraz samego jej przebiegu.

Kampania przeciw Sylwestrowi Marzeń. Przy głośniejszych imprezach nikt nie protestował

Ze względów bezpieczeństwa TVP zdecydowała o przeniesieniu Sylwestra Marzeń z Równi Krupowej na teren bardziej osłonięty, pod Wielką Krokiew, gdzie...

zobacz więcej

Tegoroczny Sylwester Marzeń z Dwójką miał odbyć się początkowo na Wielkiej Krokwi.

Problemu nie widziały władze Zakopanego. „Koncepcję usytuowania koncertu sylwestrowego pod Wielką Krokwią uważamy za interesującą – i w świetle najnowszych opinii dotyczących m.in. natężenia hałasu i oświetlenia – możliwą do przeprowadzenia” – można przeczytać w oświadczeniu.

Pomysłowi nie sprzeciwiły się także władze obiektu, a także sam dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. „Dzisiaj mamy tak fajną współpracę z Centralnym Ośrodkiem Sportu, że o co poprosimy, to jest realizowane. To modelowy układ (…) jesteśmy w tak dobrej sytuacji, że nie obawiam się o konkursy w Zakopanem” – podkreślił.

Pomysł spodobał się także góralom i lokalnym przedsiębiorcom, dla których sylwester to czysty zysk.

Lokalizacja imprezy na terenie Wielkiej Krokwi nie spodobała się jedynie wąskiej grupie przeciwników, którzy argumentowali, że taka impreza zakłóci spokój tatrzańskiej zwierzyny. Wspierani przez Działaczy KOD zorganizowali nawet protest w tej sprawie.

Jak deklaruje prezes zarządu Telewizji Polskiej Jacek Kurski, impreza ma „łączyć, a nie dzielić”, dlatego w czwartek publiczny nadawca zdecydował ponownie zmienić lokalizację i wrócić do poprzedniej, czyli do tej na Równi Krupowej.

źródło:
Zobacz więcej