RAPORT

Pogarda

Przygotowania do Bożego Narodzenia. W Watykanie stanęła choinka

Najnowsze

Popularne

Choinka bożonarodzeniowa dotarła na plac Św. Piotra w Watykanie. Świerk ma ok. 26 m wysokości i 70 cm średnicy. Pochodzi z wielowiekowych lasów w miejscowości Asiago w regionie Veneto w północno-wschodnich Włoszech. Obok drzewa pojawi się też żłóbek.

Świąteczna choinka rozświetliła Plac św. Piotra. Atrakcją – szopka z piasku

Bożonarodzeniowa choinka stanęła w piątek na Placu św. Piotra w Watykanie. Ponad 20-metrowy świerk, pochodzący z lasu Cansiglio, jest darem...

zobacz więcej

Watykan otrzymał również 20 innych mniejszych drzew. A przekazały je gminy Rotzo, Pedescala i San Pietro leżące na terenie prowincji Vicenza.

Oficjalne zapalenie światełek oraz odsłonięcie szopki bożonarodzeniowej odbędzie się 5 grudnia o 16:30. Ceremonii będą przewodniczyć prezydent oraz sekretarz generalny Gubernatoratu Państwa Watykańskiego – kard. Giuseppe Bertello oraz bp Fernando Vérgez Alzaga. Zarówno choinka, jak i żłóbek pozostaną na placu do 12 stycznia 2020 roku. Na szopce umieszczono od 20 do 25 figur. Średnia wysokość postaci to 1,80 m.

W celu upamiętnienia klęski żywiołowej z 2018 roku w regionie Triveneto w tle żłóbka umieszczono kawałki pni i gałęzi pochodzących właśnie z terenów dotkniętych przez burze i ulewy z tamtego okresu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej