Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

ABW ujawnia przebieg zatrzymania naczelnika CBŚP. Dementuje fake newsy

Oficerowie policji, którzy byli obecni na miejscu prowadzonych działań podporządkowali się poleceniom oficerów ABW (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie stosowała przymusu wobec dwóch policjantów towarzyszących zatrzymaniu naczelnika rzeszowskiego CBŚP Piotra J. – podał zespół prasowy ABW w oświadczeniu. Informacje przedstawione w mediach są nieprawdziwe – podkreślił.

Rosyjski kulturysta z zakazem wjazdu do Polski. ABW: to lider grupy neonazistów

Rosjanin Konstantin B., zawodowy kulturysta, został wpisany do wykazu osób niepożądanych na terytorium Polski – potwierdził portalowi tvp.info...

zobacz więcej

Agencja odniosła się do materiału RMF „Godzina pod bronią. Ujawniamy skandaliczne okoliczności zatrzymania przez ABW naczelnika CBŚP”.

ABW poinformowała, że rzeczywiście dwóch oficerów policji znalazło się w poniedziałek rano w obszarze czynności ABW, towarzyszących zatrzymaniu J. Funkcjonariusze znajdowali się w samochodzie, do którego wsiadł zatrzymywany.

ABW zapewnia, że w chwili zatrzymania jedyną osobą, która została obezwładniona przez funkcjonariuszy Agencji, był naczelnik Piotr J.

„Nie jest prawdą, że pozostali dwaj funkcjonariusze policji zostali zatrzymani. Nie jest prawdą, że stosowano wobec nich siłę fizyczną. Nie jest prawdą, że stosowano wobec nich środki przymusu bezpośredniego lub ograniczono ich swobodę ruchów” – zaznaczyła Agencja, odnosząc się do medialnych doniesień.

Oficerowie policji, którzy byli obecni na miejscu prowadzonych działań, podporządkowali się poleceniom oficerów ABW. Wydawanie poleceń określonego zachowania się jest jednym z ustawowych uprawnień funkcjonariuszy Agencji – przypomniał zespół prasowy ABW.

ABW zatrzymała Szymona B. Chodzi o wyłudzenia VAT

ABW zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą wyłudzającą zwrot podatku VAT oraz dotacje z Polskiej Agencji...

zobacz więcej

Policjanci nie sprzeciwiali się wydawanym przez funkcjonariuszy ABW poleceniom, nie zgłaszali też zastrzeżeń co do sposobu prowadzonych czynności; jeśli uważają, że zostały naruszone ich prawa, wiedzą – jako oficerowie policji – jakie kroki podjąć – zaznaczył zespół prasowy ABW.

W poniedziałek ABW zatrzymała obecnego i dwóch byłych funkcjonariuszy CBŚP oraz byłego funkcjonariusza CBA w śledztwie dotyczącym przestępstw korupcyjnych i przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych – tzw. parasola ochronnego nad agencjami towarzyskimi na Podkarpaciu.

Śledztwo prowadzi małopolski wydziału zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie, przeciwko byłemu szefowi podkarpackiego CBŚ Danielowi Ś. i innym osobom.

Sąd aresztował zatrzymanych przez ABW na trzy miesiące. Zatrzymani usłyszeli zarzuty m.in. o charakterze korupcyjnym. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło:

Zobacz więcej