RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Powstanie „Mistrz” – film o legendarnym polskim pięściarzu z Auschwitz

Piotr Głowacki zagra legendarnego Tadeusza „Teddy'ego” Pietrzykowskiego. (fot. arch.PAP/Paweł Supernak, Archiwum domowe)

Trwają prace filmem pod tytułem „Mistrz”. To opowieść o losach legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy'ego” Pietrzykowskiego, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Za produkcję odpowiadają współtwórcy sukcesu hitu „Najlepszy”.

Prawie dwa razy więcej niż zakładały prognozy. Sukces filmu „Nieplanowane”

W ciągu pierwszych dni wyświetlania „Nieplanowane” zobaczyło ponad 49 tys. widzów. Był to czwarty z kolei najchętniej oglądany film w weekend....

zobacz więcej

Rok 1940. Do nowo utworzonego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz trafia pierwszy transport polskich więźniów. Jednym z nich jest Tadeusz „Teddy” Pietrzykowski, przedwojenny mistrz Warszawy w boksie. Sprowokowany, wygrywa walkę z bezwzględnym kapo.

Boks staje się nową formą rozrywki funkcjonariuszy obozu, a zarazem źródłem hazardu dla niemieckich żołnierzy. Po każdej wygranej „Teddy'ego” wśród polskich więźniów rośnie zarazem nadzieja, że ich oprawcy nie są niepokonani.

Film o „Teddym” Pietrzykowskim to oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat historyczny. Przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. Bokser stoczył w obozie kilkadziesiąt walk, przegrał tylko jedną.

W roli tytułowej wystąpi Piotr Głowacki („Bogowie”), a partnerować mu będą m.in.: Marian Dziędziel („Dom zły”), Grzegorz Małecki („Kurier”), Rafał Zawierucha („Pewnego razu... w Hollywood”), Marcin Bosak („W ciemności”), Marcin Czarnik („Syn Szawła”) i Piotr Witkowski („Proceder”).

Premiera filmu „Niepospolita” w internecie [WIDEO]

Serwis internetowy niepospolita.pl, krótkometrażowy film oraz teledysk Adama Milwiw-Barona do utworu „Sex Appeal” z udziałem Natalii Lubrano – to...

zobacz więcej

„Mistrz” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym Macieja Barczewskiego, uhonorowanego w 2017 roku kilkudziesięcioma międzynarodowymi nagrodami za krótkometrażową fabułę na podstawie opowiadania Stephena Kinga „My Pretty Pony”.

Za zdjęcia odpowiedzialny jest laureat nagrody na Festiwalu Filmowym w Gdyni Witold Płóciennik („Ikar. Legenda Mietka Kosza”). Scenografię przygotuje laureatka nagrody Emmy Ewa Skoczkowska („Kamienie na szaniec”).

Film powstaje przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Na ekrany polskich kin trafi jesienią 2020 roku.

źródło:

Zobacz więcej