RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policja zatrzymała Ukraińców, którzy nożem zaatakowali rodaka przy akademiku

Policja ustala teraz motywy, którymi kierowali się zatrzymani Ukraińcy (fot. Shutterstock/Brian A Jackson)

Policjanci zatrzymali 19- i 21-latka, obywateli Ukrainy, którzy w nocy poważnie ranili nożem swojego rodaka – 21-letniego studenta. Do zdarzenia doszło na ul. Skarżyńskiego w Krakowie, w pobliżu akademików.

Policja zatrzymała Ukraińców, którzy nożem zaatakowali rodaka przy akademiku

Policjanci zatrzymali 19- i 21-latka, obywateli Ukrainy, którzy w nocy poważnie ranili nożem swojego rodaka – 21-letniego studenta. Do zdarzenia...

zobacz więcej

Do ataku doszło we wtorek przed północą na ul. Skarżyńskiego w Krakowie w pobliżu akademików. Jak informuje policja, 21-letni student z Ukrainy został ugodzony ostrym narzędziem i z ciężkimi obrażeniami ciała – rany kłute pleców i pośladków – trafił do jednego z krakowskich szpitali.

– Policjanci pod nadzorem prokuratury przez całą noc pracowali w miejscu zdarzenia: zabezpieczając ślady, przesłuchując świadków i przeglądając monitoringi – wyjaśnił rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Funkcjonariusze zatrzymali sprawców w środę ok. 14 godz. w ich krakowskich mieszkaniach. Śledczy ustalają rolę zatrzymanych w napaści i motywy, jakimi się kierowali.

źródło:

Zobacz więcej