RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Sąd wydał wyrok ws. Elżbiety Podleśnej. Chodzi o pomazanie biur PiS

Najnowsze

Popularne

Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie umorzył w całości postępowanie karne wobec aktywistki Komitetu Obrony Demokracji Elżbiety Podleśnej. Kobieta była oskarżona o uszkodzenie biur PiS w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu. Łącznie szkody wyceniono na 1228 zł.

Atak na biura polityków PiS. „Widać, że to zorganizowana akcja”

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że w nocy nieznani sprawcy zdewastowali filie biura poselsko-senatorskiego,...

zobacz więcej

W nocy z 20 na 21 lipca 2018 r. Podleśna oblała farbą biura posła Krzysztofa Czabańskiego i senatora Andrzeja Mioduszewskiego w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu. Na biurach napisała: „PIS=PZPR”. Na chodniku dopisała: „Czas na sąd ostateczny”.

Jak tłumaczyły jej zachowanie media – m.in. „Gazeta Wyborcza”, kobieta dokonała tego w geście sprzeciwu wobec nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym.

W środę Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie umorzył postępowanie karne wobec Podleśnej ze względu na „znikomą społeczną szkodliwość czynu”.

Kosztami postępowania sądowego obciążono skarb państwa.Podleśna znana jest z tego, że w maju br. zatrzymała ją policja; przedstawiono jej zarzut profanacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w Płocku.

Sprawa dotyczy rozlepienia w nocy z 26 na 27 kwietnia wokół płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na koszach na śmieci i na przenośnych toaletach, plakatów oraz nalepek z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej, na których postaci Marii i Dzieciątka otoczone zostały aureolami w barwach tęczy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej