RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Do baru z siekierą. Z zazdrości zaatakował klienta w lokalu żony

Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia (fot.  Shutterstock/Art_rich)
Mężczyźnie grozi kara dożywotniego więzienia (fot. Shutterstock/Art_rich)

Policjanci zatrzymali 42-letniego mieszkańca Pragi Północ, który siekierą uderzył w głowę klienta jednego z lokali gastronomicznych – przekazała w środę podkom. Paulina Onyszko z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI. Jak dodała, motywem ataku była zazdrość o żonę.

Zemsta z zazdrości? Nożownikowi z Łodzi grozi dożywocie

Napastnik zaatakował nożem dwóch bliźniaków w Łodzi. Jeden z poszkodowanych jest w szpitalu w stanie ciężkim. Nożownik po ataku wysyłał...

zobacz więcej

Do ataku doszło 17 listopada rano. – Agresywny 42-latek przyszedł do lokalu gastronomicznego prowadzonego przez jego żonę i brutalnie zaatakował jednego z klientów, zadając mu cios siekierą w głowę – powiedziała podkom. Paulina Onyszko.

Poszkodowany 43-letni mężczyzna z urazem czaszki został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

Po ataku napastnik uciekł. Policjanci szybko go złapali. – W sprawie wszczęto śledztwo nadzorowane przez prokuraturę rejonową. Śledczy przesłuchali bezpośrednich świadków tego zdarzenia. Wykonano również oględziny i przeszukania. Na podstawie zebranych w sprawie materiałów w prokuraturze przedstawiono 42–latkowi zarzut usiłowania zabójstwa. Ustalono, że prawdopodobnym motywem jego postępowania mogła być zazdrość o żonę – powiedziała podkom. Onyszko.

Na wniosek policji i prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 42-latka na trzy miesiące. Za popełniony czyn grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej