Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Greta Thunberg „podróżuje w czasie”. Chodzi o starą fotografię

Zdjęcie z 1898 roku pochodzi z archiwum Uniwersytetu Waszyngtońskiego (fot. University of Washington; Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

W archiwach Uniwersytetu Waszyngtońskiego znaleziono zdjęcie z 1898 r., na którym widać dzieci pracujące w kopalni złota w Kanadzie. Jedno z nich – dziewczynka – do złudzenia przypomina ekologiczną aktywistkę Gretę Thunberg. Internauci żartują, że Greta podróżuje w czasie.

Greta Thunberg w Kanadzie: Naszym głównym wrogiem nie polityk, a fizyka

Manifestacja w związku ze zmianami klimatu odbyła się w piątek w Edmonton, przed parlamentem prowincji Alberta. Jej uczestnikiem była młoda...

zobacz więcej

Nastoletnia działaczka na rzecz ekologii Greta Thunberg wygląda niemal identycznie jak dziewczynka na zdjęciu sprzed ponad 120 lat.

Fotografia „wykopana” z archiwum Uniwersytetu Waszyngtońskiego przedstawia trójkę dzieci, które pracują przy kopaniu złota w Jukonie w Kanadzie.

Thunberg stała się liderką organizowanych na całym świecie protestów młodzieży w obronie klimatu. Szwedka tydzień temu wyruszyła z USA do Europy na pokładzie 15-metrowego katamaranu. Podróż ma potrwać od dwóch do czterech tygodni. Nastolatka chce dotrzeć na szczyt klimatyczny, który odbędzie się w Madrycie w grudniu.

Płynie razem z rodziną, która odpowiedziała na jej apel o znalezienie ekologicznego transportu do Europy.

We wrześniu 16-latka zrobiła sobie roczną przerwę w szkole, by prowadzić akcje na rzecz klimatu w Ameryce Płn. i Płd.

źródło:
Zobacz więcej