RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mucha krytykuje Schetynę. Mówi o ścianie i przegranych wyborach

Według Muchy Platforma nie wygra kolejnych wyborów bez zmiany szefa partii (fot. arch. PAP/Wojtek Jargiło)
Według Muchy Platforma nie wygra kolejnych wyborów bez zmiany szefa partii (fot. arch. PAP/Wojtek Jargiło)

Najnowsze

Popularne

Grzegorz Schetyna wyciągnął PO w takiej sytuacji, gdzie wydawałoby się, że ta partia przestałaby już istnieć. Doprowadził do powstania szerokiej koalicji. Ale dziś Schetyna doszedł do ściany i mam przekonanie, że PO nie wygra tych wyborów, jeśli nie będzie zmiany przywództwa – powiedziała działaczka Platformy i była minister sportu Joanna Mucha.

Kidawa-Błońska o 500 Plus: Gdyby je odebrać, Polacy nie daliby sobie rady

Tego 500 Plus nie można ludziom odebrać, bo tak weszło to w ich poczucie bezpieczeństwa i świadomość, że nie mogliby dać sobie rady – powiedziała...

zobacz więcej

Joanna Mucha była pytana w Radiu Plus m.in. o prawybory prezydenckie w PO. Posłanka podkreśliła, że jak na razie wszystko wskazuje na to, że jedyną kandydatką będzie Małgorzata Kidawa-Błońska. – Jeśli jest jedna kandydatka, to mamy jedną świetną kandydatkę i wszyscy na nią stawiamy. Myślę, że piątkowy zarząd w sposób jednoznaczny powie, że Małgorzata Kidawa-Błońska jest naszą kandydatką na prezydenta – powiedziała.

Dodała, że sama „trochę żałuje”, że prawybory się nie odbędą. – Bo one rzeczywiście spowodowałyby większą uwagę czy mediów, czy opinii publicznej skierowaną na nas, jakiś większy ferment – stwierdziła. – Moim zdaniem możemy podejść do tego w ten sposób, że tak dobra kandydatka spowodowała, że nikt inny nie ośmielił się wystartować – oceniła jednak Mucha.


Pytana o to, czy Grzegorz Schetyna powinien pozostać na czele Platformy, posłanka odparła, że obecny szef PO ma „pełne prawo do tego, że postarać się odnowić mandat” w nadchodzących wyborach w partii, jednak jej zdaniem będzie miał co najmniej kilku kontrkandydatów. Zaznaczyła, że za wcześnie jest, by mówić, czy wśród nich będzie ona sama. Posłanka zaznaczyła, że nie można odbierać zasług Grzegorzowi Schetynie, jednak według niej Platforma nie wygra kolejnych wyborów, jeśli on będzie stał na jej czele. – Uważam, że mamy do czynienia z sytuacją, w której Grzegorz Schetyna doszedł do ściany. Ja mam takie przekonanie, że Platforma nie wygra kolejnych wyborów, jeśli nie będzie zmiany przywództwa – oceniła. – Powiem szczerze: mam nadzieję na zmianę, bo uważam, że ta zmiana jest nam potrzebna – dodała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej